„Nie wiem, co wziął, ale to musiało być dobre”, „Tesla Pickup Truck = Model B” – oto dwie przypadkowe opinie, które można znaleźć na Twitterze jako komentarz do sytuacji, w której szef Tesli przez wiele godzin zamieszczał twitty dotyczące pszczół (ang. bee).

„Tesla Pickup Truck”, nie „Tesla Truck” czy „Tesla Pickup”. Oraz „Tesla Model B”

Trudno się dziwić internautom, że podejrzewają szefa Tesli o przygodę z którąś z używek, skoro jeden z jego twittów wyglądał tak: Dobrze być świadomym różnicy między tymi dwiema – Brytyjska pszczoła – Amerykańska [US] pszczoła [Bee].

Z naszego punktu widzenia intrygujące jest to, jak komentuje zachowanie Elona Muska inne konto. Onegdaj zwało się ono „Steve Jobs”, a dziś, po usunięciu przez Twittera, przemianowało się na „Steve Jobs Ghost” (Duch Steve’a Jobsa, źródło). Na koncie tym co najmniej trzy razy pojawiły się informacje, które były interpretacjami słów Muska lub informowały o nadchodzących funkcjach samochodów Tesla – i za każdym razem z czasem okazywało się, że konto ujawniło prawdę.

Podejrzewamy, że konto należy do Elona Muska lub jest zarządzane przez kogoś z Tesli z podobnym do Muska poczuciem humoru.

> Tesla przywraca darmowe, nielimitowane ładowanie na Superchargerach dla nowych Modeli S i X

Otóż Duch Steve’a Jobsa zasugerował, że cała ta tyrada o pszczołach to zapowiedź Tesla Pickup Truck = Tesla Model B. Pierwsze sformułowanie jest o tyle ciekawe, że dotychczas posługiwano się albo terminem „Tesla Pickup”, albo „Tesla Truck”, a Duch skleił je w całość. Drugie jest ważne, ponieważ nie postawiono przy nim znaku zapytania, lecz jawnie stwierdzono: „Pickup Truck będzie nosił nazwę Model B”.

Oczywiście pod wypowiedzią pojawiły się też inne zabawne sugestie, na przykład że samochód zostanie nazwany „Tesla Model Not T” (w nawiązaniu do Forda T) oraz że cała seria aut Tesli będzie układała się w litery S3XY AF, czyli „seksowny jak cholera” (ang. sexy as f**k).

Prawdziwą nazwę samochodu poznamy w ciągu nadchodzących miesięcy. Zobaczymy również oficjalny wygląd auta, ponieważ dotychczas obcujemy niemal wyłącznie z wizjami zewnętrznych artystów na temat pickupa – a te w przeszłości zawsze były błędne:

> Tesla Pickup / Truck bliski prezentacji. Oj, będzie się działo!

Jedyne oficjalne wizualizacje, jakie znamy, wyglądają następująco:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]