Tesle otrzymują wiosenną aktualizację oprogramowania, Tesla Spring Release, firmware 2024.14.3. W pakiecie rzucają się w oczy nowe wizualizacje samochodów (tylko dla modeli z procesorami AMD Ryzen), ale pojawiło się też sporo innych zmian, wśród których znajduje się m.in. automatyczne przesyłanie krótkich plików wideo do aplikacji mobilnej, jeśli coś obudziło Wartownika samochodu (ang. Sentry Mode).

Tesla, aktualizacja 2024.14.3

Nowe wizualizacje widoczne są po zatrzymaniu samochodu, do ich wygenerowania potrzebny jest procesor AMD Ryzen z rdzeniem graficznym o odpowiedniej wydajności – takowe są stosowane w Teslach Model 3/Y od przełomu 2021 i 2022 roku. Pojawiły się też większe kontrolki sterowania multimediami i informacje na temat Autopilota (podczas jazdy) z niewielką mapą w prawym górnym rogu ekranu (źródło).

Sentry Mode potrafi przesłać do aplikacji mobilnej właściciela krótki plik wideo, gdy Tryb Wartownika zostanie zmuszony do uruchomienia alarmu. Podgląd nagrania możliwy jest po naciśnięciu i przytrzymaniu powiadomienia. Z kolei klapa tylnego bagażnika otworzy się automatycznie, gdy osoba z kluczem-telefonem do samochodu zatrzyma się przy jego tyle – funkcja przydatna (i stosowana choćby w Kii EV6), gdy obie ręce mamy zajęte siatkami z zakupami albo pchamy przed sobą wózek. Ta ostatnia opcja dostępna jest tylko w nowych Teslach Model S/X oraz Tesli Model 3 po faceliftingu.

W Teslach Model S i X produkowanych od 2021 roku – warianty Palladium, w tym Tesla Model S Plaid – elektronika potrafi dobrać automatycznie kierunek jazdy (Auto Shift (Beta)). Lewa rolka na kierownicy pozwala na sterowanie szybkością pracy wycieraczek przez kręcenie w górę lub w dół. Jeśli samochód ma przycisk wycieraczek na dźwigni i wycieraczki pracują w trybie między I a IIII, przycisk przełącza między szybkością pracy.


Ekran z tyłu pokazuje w górnej części obecną trasę, godzinę i temperaturę. Ale kiedy tylna kanapa jest pusta, wyświetlacz wyłącza się, żeby zaoszczędzić energię (źródło).

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: