Chińskie Nio, mimo gigantycznych strat na każdym sprzedanym samochodzie, nie zatrzymuje się w ekspansji. Jeszcze w tym, 2024 roku, planuje wprowadzić do sprzedaży swoją przystępniejszą cenowo markę Onvo, na rodzimym rynku: Ledao. Z kolei w 2025 roku ma zamiar wejść do Europy z inną przystępną marką, Firefly. Ceny Firefly mają zaczynać się poniżej 30 000 euro (równowartość 130 000 złotych) poinformował Nicolas Vincelot, dyrektor generalny francuskiego oddziału Nio.

Onvo i Firefly, czyli dwa tanie Nio w drodze. Kolejne nieznane chińskie marki do kompletu

Chińscy producenci samochodów mają dość luźne podejście do marek w branży motoryzacyjnej. Potrafią je wprowadzać i uśmiercać, bo ich zdaniem odbiorca i tak wybierze auto patrząc na stosunek możliwości do ceny, bez szczególnego sentymentu do znaczka na masce. Prawdopodobnie była to jedna z przyczyn, dla których Nio piętnastego maja zaprezentuje rzekomo pierwszy model przystępniejszej cenowo marki Onvo / Ledao (wcześniej: Alps). Wszystko wskazuje na to, że będzie to Onvo L60, chiński konkurent Tesli Model Y dostępny z bateriami o pojemności 60 lub 90 kWh oraz wykorzystujący architekturę 800 V (napięcie: 900 V).

Onvo L60, egzemplarz uchwycony przy stacji wymian baterii w Chinach (c) ?, za CnEVPost

Onvo, twierdzi Reuters, ma wykorzystywać baterie litowo-żelazowo-fosforanowe zbudowane w oparciu o ogniwa BYD. Pasowałoby to do zapowiedzi sprzed dwóch miesięcy, że najmniejszy akumulator do samochodów Nio o pojemności 75 kWh przestanie być hybrydowy (NCM+LFP) i zostanie oparty wyłącznie o LFP – modele Nio i Onvo mogłyby się nim dzielić, o ile tylko ich pojemności zostałyby zrównane. Sam Onvo L60 ma być dostępny na całym świecie pod koniec 2024 roku i to akurat jest oficjalna i potwierdzona informacja (źródło).

Oprócz tego w 2025 roku w Europie pojawi się kolejna marka Nio, Firefly. Pierwszy model ma kosztować „poniżej 30 000 euro”, 130 000 złotych. Samochód prawdopodobnie będzie konkurować z VW ID.3 i MG4, jest elektrycznym hatchbackiem z „odjechanym wzornictwem”. Wszystkie nowe marki Nio mają obsługiwać wymianę baterii.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: