Segment pickupów w Stanach Zjednoczonych to niezwykle lukratywny biznes. Przebojem usiłuje wejść na niego Rivian, ale gruszek w popiele nie zasypia też Elon Musk. Po jednym z pytań na Twitterze ujawnił, że Tesla jest już „bliska [ujawnienia samochodu]” i że powinno to nastąpić w ciągu dwóch do trzech miesięcy.

Tesla Truck: wszystko, co wiemy

Najnowsza, uzyskana wprost od Elona Muska informacja wskazuje, że premiera Tesli Truck / Pickup odbędzie się między wrześniem a listopadem, „może za 2 do 3 miesięcy” (źródło, ilustracja poniżej). Optymalnym wyborem byłaby połowa listopada, firma publikuje bowiem wtedy raport finansowy dotyczący ostatniego kwartału i całego roku. Jeśli wyniki będą słabe, zawsze można je przykryć zupełnie nowym produktem, który będzie miał szansę zawalczyć o najważniejszy segment rynku motoryzacyjnego w Stanach Zjednoczonych.

Tesla Truck / Pickup może otrzymać nazwę „Model P” [plotki], będzie kosztował mniej niż 50 tysięcy dolarów – czyli jest tańszy od niektórych wariantów Tesli Model 3! – oraz będzie lepszy niż najważniejszy konkurent na rynku: Ford F-150 [informacje od Elona Muska]. Ma wyglądać futurystycznie, nietypowo i zaskakująco.

> Tesla Pickup tańszy niż Tesla Model 3 Long Range AWD, funkcjonalnie lepszy niż Ford F-150

Pickup Tesli powinien mieć „opcjonalnie 640-800 kilometrów zasięgu” za sprawą konstrukcji podwozia, które zmieści znacznie większą baterię niż daje się upakować w Tesli Model S / X. Napęd na obie osie ma być standardem, tak samo aktywne pneumatyczne zawieszenie. W samochodzie pojawi się również 240-woltowe gniazdko pozwalające na podłączenie narzędzi.

A teraz dowiedzieliśmy się też, że firma jest „blisko”, chociaż ciągle trwają prace nad ostatnimi szczegółami.

Zdjęcie otwierające: Tesla Pickup w wizji artysty (c) Justin Duel James. To NIE jest oficjalna ilustracja samochodu.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]