Podczas wystąpienia w podcaście Przejażdżka na Błyskawicy (ang. Ride the Lighting), Elon Musk zdradził, że Tesla Pickup – Tesla Truck / Tresla Model P – będzie rozpoczynał się od co najwyżej 49 tysięcy dolarów. To mniej niż wynosi dziś w Stanach Zjednoczonych bazowa cena Tesli Model 3 AWD Long Range.

Tesla Pickup / Truck / Model P cenowo rozbije bank?

Tesla Model 3 Dual Motor AWD Long Range – bo taka jest pełna nazwa TM3 AWD nie-Performance – rozpoczyna się dziś w Stanach Zjednoczonych od 49 900 dolarów. Tymczasem, jak deklaruje Elon Musk, firma nie chce, żeby „pickup był naprawdę drogi, dlatego powinien się zaczynać w okolicy maksymalnie 49 tysięcy dolarów”. Jednocześnie ma być bardziej funkcjonalny niż [Ford] F-150, a jego osiągi powinny być lepsze niż standardowego [Porsche] 911.

> Tesla Model 3 niePerformance vs Audi RS3 – kto wygra? [WIDEO]

Prezes Tesli podkreśla, że pojawią się droższe wersje samochodu, ale idea jest taka, żeby pickup Tesli był niedrogi. Ma też „zdumiewająco wyglądać” i mieć „niewiarygodne” możliwości transportowe. Ma być niczym z powieści science-fiction, dlatego nie będzie dla każdego – „jeśli ktoś chce pickupa, który będzie wyglądał tak, jak wyglądały ciężarówki przez ostatnie 20-40 lat, to [Tesla Pickup] prawdopodobnie nie będzie dla niego”.

Według Muska dla niektórych Tesla Pickup „nie będzie prezentował się jak pickup”. Za jego sprawą dokona się bowiem rewolucja, którą ludzkość obserwowała przy przejściu z dorożek do samochodów – jednak auto niekoniecznie będzie w stylu Blade Runnera, o czym mówiono dotychczas.

Co ciekawe: prezes Tesli potwierdził, że tajemniczy rysunek, który zaprezentowano niedawno na konferencji, to przód samochodu:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]