Ależ karuzela! Od początku sierpnia 2019 roku Tesla przywróciła nielimitowane, darmowe ładowanie dla Modeli S i X kupionych od teraz w Stanach Zjednoczonych i Europie. Ta sama opcja nie dotyczy jednak Tesli Model 3, nawet w najdroższym wariancie Performance.

Tesle z darmowym ładowaniem – jak to było w przeszłości

Zacznijmy od wyliczanki i zastrzeżmy od razu, że daty są przybliżone:

Darmowe ładowanie na Superchargerach wraca do Tesli Model S i X

Producent postanowił wrócić z promocją. Każdy kupowany Model S lub X Long Range AWD i Long Range AWD Performance nabywany jest z opcją darmowego nielimitowanego ładowania na Superchargerach (źródło). Czyli kupujemy samochód i w gratisie otrzymujemy paliwo (energię) na cały okres jego eksploatacji. I to mimo faktu, że Elon Musk stwierdził kiedyś, że rozdawanie energii elektrycznej za darmo jest biznesowo trudne do uzasadnienia.

> Cennik Tesla Supercharger w Polsce, czyli jak rozpoznać, że Tesla ma darmowe ładowanie

Najnowsza, obowiązująca od teraz promocja, posiada następujące warunki:

  • darmowe ładowanie dotyczy czasu życia samochodu,
  • darmowe ładowanie nie przechodzi na następnego właściciela (nabywcę) auta.

Trudno powiedzieć, dlaczego Tesla podjęła decyzję o przywróceniu darmowego ładowania. Portal Electrek sugeruje (źródło), że może chodzić o spadek sprzedaży Modeli S i X w związku z doskonałymi wynikami Tesli Model 3. Sugestia ma sens i podpowiada nam, że w takim razie za 2-4 tygodnie możemy spodziewać się kolejnej roszady cenowej aut:

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [sierpień 2019]

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]