Koniec kupowania starszych, używanych Tesli, by wraz z nimi dostać pakiet „nielimitowanego darmowego ładowania” do końca życia samochodu. Jak dowiedział się portal Electrek, firma powoli wycofuje się z tego bonusu. Wszystkie używane modele sprzedawane bezpośrednio przez Teslę zostały pozbawione takiej opcji.

Kupiłeś używaną Teslę? Masz szczęście!

Według informatora portalu Electrek (źródło), Tesla rozesłała notkę do swoich salonów, żeby usunąć wzmiankę o nielimitowanym darmowym ładowaniu z opisów używanych modeli. Miało się to stać w miniony piątek i faktycznie, zebrane na stronie Tesli starsze Modele S i X nie posiadają informacji o nielimitowanym ładowaniu za darmo.

Jak podkreśla Electrek, dalej możliwe jest nabycie samochodu z usługą darmowego ładowania. Wystarczy auto kupić od innej firmy / osoby trzeciej, bez pośrednictwa Tesli. Jednak w tym przypadku problemem może być krótki, kończący się okres gwarancyjny, który przy zakupie u producenta biegnie normalnym trybem.

Tesla Model S sprzed (po lewej) i po faceliftingu (po prawej). Na wersje z 2017 roku trzeba uważać, zamieszanie z darmowym ładowaniem było już wtedy spore (c) Tesla

Opcja darmowego ładowania była dostępna dla wszystkich samochodów wyprodukowanych od 2012 roku. Jednak należy na nią uważać przy zakupie samochodu wyprodukowanego po 2016 roku. Tesla najpierw przykleiła usługę do pierwszego właściciela auta – nie dawało się jej odsprzedać – a następnie kilkakrotnie zmieniała jej warunki, by w 2018 roku całkowicie się jej pozbyć.

> Kupiłem Teslę S po taxi z 500 000 km przebiegu i… nigdy nie byłem bardziej szczęśliwy [Czytelnik]

Na zdjęciu: Tesla Model S sprzed faceliftingu (c) Tesla

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]