Polski oddział holenderskiej firmy Ecotap zareagował na nasz artykuł o darmowych ładowarkach Rawicom. Firma deklaruje, że jest gotowa instalować za darmo ładowarki u zainteresowanych, kwalifikujących się podmiotów. W ramach usługi można nawet otrzymać samochód elektryczny wypożyczany na minuty.

Ładowarki samochodów elektrycznych za darmo – gdzie i dla kogo?

Ecotap podkreśla, że firma jest gotowa na darmowe postawienie ładowarki wszystkim zainteresowanym. Warunkiem jest pozytywne przejście etapu kwalifikacji, czyli posiadanie przestrzeni z dużą rotacją użytkowników (np. galerii handlowej, restauracji, klubu fitness) albo sporej bazy kierowców korzystających z usług (np. hotelu).

> Hyundai Ioniq HyperEconiq – tuning obniżający spalanie [SEMA 2017]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Gdzie jest haczyk? Nie ma, to normalny biznes, podkreśla Ecotap. Kiedy wejdzie w życie Ustawa o elektromobilności będzie można oferować usługę ładowania, czyli sprzedaży energii elektrycznej, bez konieczności zdobywania koncesji.

Możliwe są dwa warianty współpracy z firmą:

  1. Firma SAMA stawia ładowarkę i dzieli się przychodami z właścicielem terenu, zwykle jest to 10 procent zysku. W ramach usługi oferowane jest wszystko, od analizy, przez projekt, aż do momentu uruchomienia stacji, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.
  2. Firma LEASINGUJE lub sprzedaje ładowarkę, a właściciel stacji sam ustala ceny energii i zabiera cały generowany przez stację ładowania przychód.

Co ciekawe: do ładowarki można dodatkowo otrzymać – jako usługę, nie na własność – samochód elektryczny w ramach usługi car-sharingu. Wtedy właściciel hotelu i ładowarki może udostępniać auto swoim gościom.

Ecotap postawił do dziś (październik/listopad 2017) 4,5 tysiąca stacji ładowania w całej Europie i obsługuje rocznie prawie 2 miliony operacji ładowania.

> Zamknięte dyski bez dziur zamiast kołpaków – CZY WARTO? [TEST]

Największe koncerny samochodowe będą budować sieć ładowania – SPRAWDŹ:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]