W konfiguratorze Tesli pojawiły się nowe ceny samochodów, które, ku naszemu zaskoczeniu, niekiedy są takie same lub NIŻSZE niż przed zapowiadaną podwyżką. Oprócz tego w Modelu S znikł z opcji wariant Standard Range z baterią o pojemności około 85 kWh.

Cennik Tesli w Europie [marzec 2019]

Poniższe zestawienie przygotowaliśmy na podstawie cen z Holandii, ponieważ obywatele krajów „Other Europe”, w tym Polski, według regulaminu Tesli dla Modelu S i X powinni odbierać auta z Tilburga (Holandia). Uważamy, że kwoty holenderskie najlepiej oddają to, czego można się spodziewać podczas zakupu. Przeliczenia wartości na złotówki dokonamy w najbliższym czasie.

> Ceny Tesli w Europie to ceny netto dla Polski? „Bogaci Polacy” zapłacą o 23 procent więcej niż Niemcy? [pytanie Czytelnika]

W zestawieniu nie uwzględnialiśmy Modelu Y, ponieważ uważamy, że przyglądanie się zmianom cen samochodu, który w Europie będzie za około dwa lata, nie do końca ma sens.

Kwoty, które zostały skreślone, skopiowaliśmy z konfiguratora 17.03, tuż przed planowaną podwyżką.

Tesla S: cena kiedyś, cena dziś (euro)

 • Tesla Model S Standard Range – 87 020 euro,
 • Tesla Model S Long Range – 91 020 91 020 euro,
 • Tesla Model S Long Range + Autopilot  – 94 220 euro,
 • Tesla Model S Long Range + Autopilot i w pełni samodzielna jazda (ang. FSD) – 99 520 euro,
 • Tesla Model S Performance – 99 320 98 420 euro,
 • Tesla Model S Performance + Ludicrous – 111 920 euro.

Najbardziej zauważalna zmiana to wyrzucenie z oferty taniej Tesli S Standard Range. Ten wariant był dostępny w konfiguratorze raptem przez trzy tygodnie, a odpowiadał mniej więcej dawnej Tesli Model S 85D: miał napęd na obie osie i około 435 kilometrów realnego zasięgu (deklaracja producenta, EPA). Samochodu już nie ma.

> NOWE CENY Tesla Model S w Europie, jest TANIEJ. Znika Tesla Model S 100D, pojawiają się nazwy z Modelu 3 [AKTUALIZACJA]

Bez zmian pozostała bazowa cena Tesli S Long Range, która z opłatami wynosiła 91 020 euro.

Tesla Model S Ludicrous Performance zmieniła nazwę na „Performance” i… potaniała o 900 euro. Po jej wybraniu pod rozpiską wariantów pojawia się opcja Ludicrous Mode kosztująca +13,5 tysiąca euro.

Tesla 3: cena kiedyś, cena dziś

 • Tesla Model 3 Dual Motor AWD – 55 600 57 200 euro,
 • Tesla Model 3 Performance – 66 600 68 200 euro.

Zmiany cen w Modelu 3 są najbardziej przejrzyste: wyniosły one 2,9 lub 2,4 procent. W cenniku nadal nie jest dostępny wariant Standard Range ani jego pochodne.

Tesla X: cena kiedyś, cena dziś

 • Tesla Model X Long Range – 95 820 95 820 euro,
 • Tesla Model X Performance – 103 720 102 420 euro,
 • Tesla Model X Performance + Ludicrous – 115 920 euro.

Edycja Long Range pozostała na starym poziomie cenowym, natomiast wariant Performance potaniał o 1 300 euro. Prawdopodobnie jakaś opcja została wyciągnięta poza cenę samochodu.

W Modelu X nie było wariantu Standard.

> NOWE CENY Tesla Model X w Europie – jest co najmniej 100 tysięcy złotych taniej! [OBLICZAMY]

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: przy porównywaniu cen należy zwracać uwagę na zaznaczone opcje. Konfigurator je zapamiętuje nawet wtedy, gdy wracamy do wcześniejszych ekranów. Może się więc okazać, że wyliczona przez system cena różni się od tej, którą opisujemy na łamach witryny.

Jeśli ceny bierzemy z konfiguratora niemieckiego, pamiętajmy o doliczeniu bonusu środowiskowego. Przy zakupie dzięki pośrednikowi i imporcie samochodu do Polski, pośrednik będzie zobowiązany zwrócić bonus.

 

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: