Wraz z początkiem marca przyszły nowe, znacznie niższe ceny Tesla Model X. Samochody potaniały o 100-250 (!) tysięcy złotych, co stanowi kolosalną różnicę w stosunku do kwot sprzed kilkunastu dni. Oto aktualne koszty zakupu aut na 4 marca 2019 roku w wersjach bazowych, bez Autopilota i dodatków – oraz spis starych-nowych modeli.

Aktualne ceny Tesli X – Audi e-tron właśnie przegrało?

Zmiany cen połączono z wprowadzeniem nowych nazw samochodów. Z oznaczeń zniknęły pojemności baterii, a pojawiła się nomenklatura z Modelu 3. Oto stare i nowe warianty Tesli X wraz z krótkimi opisami konfiguracji.

Tesla Model X Long Range AWD zastąpiła Model X 100D

Aktualna cena: 95 820 euro, co w Polsce odpowiada 419 tysiącom złotych

Tesla Model X 100D to teraz Tesla Model X Long Range AWD. W standardowej konfiguracji posiada baterię o pojemności 100 kWh i oferuje 475 kilometrów realnego zasięgu (EPA). Producent podaje na stronie 565 km NEDC, ale naszym zdaniem jest to raczej wartość WLTP.

> CENY Tesla Model S w Europie, jest TANIEJ. Znika Tesla Model S 100D

Tesla Model X Ludicrous Performance AWD zastąpiła Model X P100D

Aktualna cena: 103 720 euro, co w Polsce odpowiada 453 tysiącom złotych

Tesla Model X P100D to teraz Tesla Model X Ludicrous Performance AWD. W standardowej konfiguracji samochód posiada baterię o pojemności 100 kWh, oferuje 465 kilometrów realnego zasięgu (EPA), a oprócz tego wyposażony jest w lepsze hamulce, mocniejsze zawieszenie oraz posiada znacznie lepsze parametry jezdne niż standardowy Model X.

> Lamborghini Urus kontra Tesla Model X P100D [YouTube], czyli najszybszy SUV świata kontra najszybszy SUV świata

Ceny

Na wykresie zamieściliśmy ceny Tesli X z lutego (wyjątek: Model X 75D z grudnia 2018) oraz nowych wcieleń z początku marca 2019. Wyraźnie widać, że:

  • nowy wariant Long Range AWD jest o około 100 tysięcy złotych tańszy niż Model X 100D oraz o około 30 tysięcy złotych tańszy (!) niż auto ze znacznie mniejszą baterią, czyli Model X 75D (szary słupek),
  • nowy wariant Ludicrous Performance jest o ponad 1/3 (!) tańszy niż odpowiadający mu Model P100D.

Tesla Model X: cena od niecałych 420 tysięcy złotych rozbija w puch ofertę Jaguara (I-Pace) i stawia pod znakiem zapytania sens zakupu mniejszego Audi e-tron

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: ceny liczymy na podstawie konfiguratora dla Holandii. Uwzględniamy różnice w podatku VAT i aktualny kurs euro. Nie uwzględniamy ewentualnych kosztów sprowadzenia

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]