Obliczaliśmy wczoraj dla Was aktualne ceny Tesli S w Polsce. Okazuje się, że zaledwie kilka godzin po naszych aktualizacjach Tesla zmodyfikowała ceny również w Europie. Dotychczas mieliśmy do wyboru Tesla Model S 100D i Tesla Model S P100D. Od teraz samochód dostępny jest w trzech wersjach: Tesla Model S Standard Range AWD, Tesla Model S Long Range AWD i Tesla Model S Ludicrous Performance.

UWAGA. Rysunek został zaktualizowany 4 marca 2019. Najwyraźniej jakieś ceny doczytywały się nam z cache. Po odświeżeniu jest JESZCZE TANIEJ niż wcześniej.

Nowe nazwy = nowe ceny Tesli S

Tak jak wspomnieliśmy, z oferty zniknęły Tesla Model S 100D i Model S 100D. Obie miały baterię o pojemności około 100 kWh, obie miały napęd na dwie osie (AWD), ale wariant „P” był mocniejszy, szybszy, miał inne zawieszenie, lepsze hamulce i gwarantował wyższą wydajność. Zamiast nich pojawiły się wersje, które nie posiadają w nazwie pojemności baterii, czym nawiązują do Modelu 3. Oto one w wariancie całkowicie podstawowym, bez Autopilota.

Tesla S Standard Range zamiast dawnej 85D

Aktualna cena: 87 020 euro, co w Polsce odpowiadałoby około 381 tysiącom złotych

Tesla S Standard Range AWD ma napęd na obie osie i około 434,5 kilometra realnego zasięgu (EPA, deklaracja producenta), czyli wypada lepiej niż Tesla Model 3 Mid Range. Ta odległość mniej więcej odpowiada Tesli Model S 85D (435 km), co sugeruje, że samochód ma baterię o pojemności 85 kWh właśnie.

> Tesla zamyka showroomy, będzie sprzedaż online i serwisy. Salon Tesli w Polsce też nie powstanie – tylko warsztat?

Tesla S Long Range zamiast Tesli S 100D

Aktualna cena: 91 020 euro, co w Polsce odpowiadałoby około 399 tysiącom złotych

Tesla S Long Range AWD ma napęd na obie osie i wszystko wskazuje na to, że jest odpowiednikiem „starej” Tesli Model S 100D. To oznacza, że zasięg samochodu pozostaje na dotychczasowym poziomie 539 kilometrów – ale wszystkie informacje będziemy jeszcze sprawdzać.

Tesla S Ludicrous Performance zamiast Tesli S P100D

Aktualna cena: 99 320 euro, co w Polsce odpowiadałoby około 435 tysiącom złotych

Tesla S Ludicrous Performance AWD (w Stanach Zjednoczonych: Performance) – tak jak wszystkie pozostałe Modele S – posiada napęd na obie osie. Wszystko wskazuje na to, że samochód jest odpowiednikiem poprzedniej Tesli S P100D, czyli posiada baterię 100 kWh i realny zasięg (EPA) wynoszący 507 kilometrów.

Ceny

Na wykresie zamieściliśmy ceny Tesli S z lutego 2019 (dla modelu 75D – z grudnia 2018) oraz ich nowych wcieleń z marca 2019. Wyraźnie widać, że:

  • nowy wariant Standard Range ~85 kWh jest tańszy (!) niż stary Model S 75D (słupek szary na górze, słupek granatowy na dole),
  • Model S 100D potaniał (zielone słupki),
  • Model S P100D potaniał znacząco (czerwone słupki).

Tesla Model S: CENA od 381 tysięcy złotych dla samochodu elektrycznego segmentu E oznacza bardzo twardą konkurencję dla spalinowych Audi A6 i Audi A8

Wszystkie kwoty przeliczyliśmy na podstawie holenderskiego konfiguratora Tesli. W innych krajach mogą być nieco inne ze względu na różne stawki VAT i inne lokalne dopłaty lub bonusy. Wybraliśmy Holandię, ponieważ zauważyliśmy, że dobrze ona oddaje prognozowane ceny Tesli w Polsce.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]