Premiera VW ID.3 ma się odbyć w poniedziałek, 9 września, ale już dziś możemy zobaczyć, jak auto będzie wyglądać. Na oficjalnej stronie Volkswagena pojawiło się bowiem nagranie zapowiadające prezentację podczas IAA 2019 – w jego tle widać właściwie całą sylwetkę samochodu. Nieostro, ale widać, po raz pierwszy bez mylących oko wzorków i maskowań.

Oto jak wygląda VW ID.3

Samochód ma sylwetkę przypominającą Volkswagena Golfa i wiele innych aut kompaktowych (segment C). Z tyłu znajdują się niezbyt duże światła, nad tylną szybą widzimy spojler. Felgi są srebrno-czarne, z ciut innym wzorem niż w wizualizacjach – możliwe, że będzie więcej niż jeden wzór. Z przodu z kolei dostrzegamy czarne wybrzuszenie tuż przed przednią szybą (o nim dalej) oraz… plamę światła, która zakrywa nowe logo Volkswagena.

> Cena VW e-Up (2020) znana: 21 975 euro. W Polsce będzie od niecałych 80 tysięcy złotych? [IAA 2019]

Wiadomo, że w Europie będzie płaskie i białe, natomiast w Chinach zostanie podświetlone. Na dole znajduje się czarny wlot powietrza, nad nim widać rejestrację z napisem [prawdopodobnie] „WOB 33 …”:

Volkswagen ID.3 w najnowszym spocie (c) Volkswagena

Volkswagen ID.3 w maskowaniu znany z wcześniejszych reklam (c) Volkswagen

Górną część logotypu marki na przodzie samochodu można dostrzec też na innym ujęciu. Sprawia on tutaj wrażenie większego niż zwykle i mocno się wyróżniającego (dolna krawędź zdjęcia, na lewo od wyciętej postaci). Warto zwrócić uwagę też na szybę w tylnych drzwiach: stosunek powierzchni szkła do blachy jest mniejszy niż w samochodach spalinowych – to efekt ukrycia w podwoziu grubej baterii, którą trzeba zamaskować większą powierzchnią boczną:

Kształt reflektorów nie różni się od tego w prototypie, wszystko wskazuje na to, że otoczone są one LED-owym pasem wykorzystywanym podczas jazdy dziennej. Powierzchnia przedniej szyby sprawia wrażenie bardzo dużej, a cała sylwetka wydaje się być żywsza i nowocześniejsza niż sylwetka najnowszego VW Golfa.

> Tesla Model 3 trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem w Wielkiej Brytanii W OGÓLE [sierpień 2019]

Na tym ujęciu chyba najmocniej rzuca się w oczy czarna „poduszka” (wybrzuszenie) na masce, które znajduje się przed szybą. Prawdopodobnie jest to element chroniący głowę potrąconego pieszego przed uszkodzeniem:

Oprócz tego na jednej z podstron Volkswagena widać też ujęcie (rendering) samochodu z otwartym portem ładowania. Potwierdza się teza o dość wąskich (niezbyt wysokich) światłach z tyłu. Między krawędzią drzwi a tylną szybą znajduje się wzór z wielokątów, który widoczny był również na przodzie samochodu. W samochodach spalinowych dotychczas nie stosowano takich ozdób:

Na nagraniu i powyższej ilustracji ujawnia się jeszcze jeden szczegół: kolory lakierów. Wiadomo, że ma być ich niewiele, ale biel, ciemna szarość i turkus – niemal na pewno. Czerwień ponoć nie jest planowana.

Całe nagranie można obejrzeć poniżej albo na stronie Volkswagena TUTAJ:

Wszystko wskazuje na to, że Autocar musiał zobaczyć samochód bez maskowania już wiele miesięcy temu, zaprezentował bowiem taką oto wizualizację:

Volkswagen ID.3 – specyfikacja

Volkswagen ID.3 to samochód elektryczny segmentu C z baterią o pojemnościach 45, 58 i 77 kWh. Na auto w edycji VW ID.3 1st prowadzono do niedawna zapisy – teraz pula 30 tysięcy samochodów została już wyczerpana. Samochód z baterią o pojemności 58 kWh (środkowy wariant) ma startować od 170 tysięcy złotych i zaoferuje około 360 kilometrów zasięgu realnego (300-420 km WLTP).

> Volkswagen ID.3 tak ważny, jak Garbus i Golf. Oficjalna premiera 9 września (poniedziałek) o godzinie 20.00

Aktualizacja 2019/09/07, 16.12

Profil Petrolhead Numer One upolował dziś Volkswagena ID.3 w maskowaniu na terenie Szczecina. Mieszkańcy żartują sobie, że koncern decyduje się na testy w Polsce, ponieważ drogi w Szczecinie przypominają warunki z wschodniej Europy albo Azji. Nie wiemy, ile w tym prawdy. 🙂

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: żeby twarze modeli nie odciągały wzroku od samochodu, wycięliśmy je ze zdjęć. Wideo nie było przez nas edytowane.

Ilustracje i wideo: (c) Volkswagen

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]