Uruchomienie dostaw Tesli Model 3 do Wielkiej Brytanii sprawiło, że auto błyskawicznie wskoczyło do miesięcznych statystyk sprzedaży. Jak donosi The Guardian, w sierpniu 2019 roku Tesla Model 3 była trzecim najlepiej sprzedającym się samochodem osobowym w ogóle.  Przegrała tylko z jednym Fordem i jednym Volkswagenem.

Duży sukces Tesli Model 3 na Wyspach

Dostawy Tesli Model 3 rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii pod koniec czerwca. Wcześniej były tam dostępne Tesla Model S / X, Jaguar I-Pace, Nissan Leaf i BMW i3, ale żaden z samochodów nie odznaczył się znacząco w statystykach.

Według danych zebranych przez Stowarzyszenie Producentów i Handlowców Motoryzacyjnych (SMMT), Tesla sprzedała w sierpniu w Wielkiej Brytanii 2 082 egzemplarze Tesli Model 3 (źródło). Samochód przegrał tylko z Fordem Fiesta (3 978 rejestracji) i Volkswagenem Golfem (3 439 rejestracji), a wygrał z Fordem Focusem czy Oplem Corsa – a więc niezwykle popularnymi modelami.

> Tesla S na Nuerburgring w przyszłym tygodniu. Porsche: „Ups, oj, oj, oj…”?

Mimo świetnego wyniku Tesli, sprzedaż samochodów elektrycznych w Wielkiej Brytanii to zaledwie 1,1 procent rynku aut nowych (dane dla okresu styczeń-sierpień 2019). Z drugiej strony jest to wynik o ponad 93 procent lepszy dla identycznego okresu w roku 2018. Wszystko wskazuje na to, że dane się poprawią, ponieważ sam sierpień to już wzrost o 378 procent w stosunku do roku poprzedniego – właśnie za sprawą Tesli.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]