Niemiecki oddział Volkswagena podał cenę elektrycznego Volkswagena e-Up z nowego rocznika modelowego (2020). Samochód będzie kosztował 21 975 euro. U naszych zachodnich sąsiadów to niemal dokładnie dwa razy więcej niż zapłacimy za podstawową wersję spalinowego VW Up. Skoro w Polsce wariant spalinowy rozpoczyna się od 38 900 złotych, to czyżby:

Cena Volkswagen e-Up (2020) w Polsce startowała od 79,5 tysiąca złotych?!

Powyższa wartość to wstępna spekulacja, nie znamy finalnej ceny samochodu na nasz rynek, a tylko wyliczyliśmy ją z prostej proporcji. Jeśli uwzględnić dodatkowo, że Volkswagen w stopce komunikatu prasowego wspomina o bonusach oraz o rabatach w wybranych salonach Volkswagena (źródło), można się domyślać, że auto faktycznie jest jeszcze tańsze.

> Tesla konkuruje z wszystkimi, ale wszyscy konkurują tylko z Teslą – zauważyliście? To nie przypadek [felieton]

A teraz rozmarzmy się i uwzględnijmy, że od tych około 80 tysięcy złotych odliczamy 30 procent dopłaty [projekt na razie w fazie przygotowań – przyp. red.]. Otrzymujemy 56 tysięcy złotych za czysto elektryczny  samochód segmentu A. Czyli właśnie VW e-Up (2020).

Volkswagen e-Up: specyfikacja i wyposażenie

Jakie są dane techniczne VW e-Up (2020)? Bateria ma pojemność 32,3 kWh (poprzednio: 18,7 kWh) i jest to prawdopodobnie pojemność użyteczna. Gwarancja na akumulatory obowiązuje przez 8 lat lub 160 tysięcy kilometrów. Procedura WLTP mówi o „do 260 kilometrów” zasięgu miejskiego. Czyli realny zasięg Volkswagena e-Up w trybie mieszanym nie powinien być niższy niż 220 kilometrów.

> Smart EQ (2020): bateria nadal 17,6 kWh, producent wstydzi się pokazać zasięg WLTP

Moc ładowania wynosi do 40 kW przez złącze CCS, które jednak jest opcjonalne. Czas ładowania do 80 procent na szybkiej ładowarce ma wynosić 60 minut. Moc silnika to 61 kW  (83 KM), przyspieszenie do 100 km/h trwa 11,9 sekundy. Szybkość maksymalna została ograniczona do 130 km/h.

W ramach podstawowego wyposażenia otrzymamy klimatyzację automatyczną, radio z Bluetooth, kompatybilność z DAB+ (radio cyfrowe), aplikację „maps + more” oraz ostrzeżenie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu.

Premiera auta odbędzie się na targach IAA 2019 w Frankfurcie nad Menem.

Zdjęcie otwierające i zdjęcie w treści: szkice VW Up! z 2011 roku, fotografie ilustracyjne; wygląd nowego VW e-Up nie jest jeszcze znany, zostanie ujawniony w Frankfurcie, a sam samochód będzie można zamawiać od 12 września 2019.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.5]