Na koncie randomness2646 na TikToku pojawiło się krótkie nagranie wyglądające tak, jakby zostało zrobione we wnętrzu jednej z hal montażowych Giga Texas (Stany Zjednoczone), gdzie produkowany jest Cybertruck. Widać na nim kilka egzemplarzy elektrycznego pickupa stojących obok siebie, wszystkie wydają się mieć otwarte klapy przedniego bagażnika (ang. frunk). Na tej podstawie wysnuwany jest wniosek, że bagażnik Cybertrucka jest szeroki, ale dość płytki.

Cybertruck z bliska

Zacznijmy od wideo, które pojawiło się na koncie (c) randomness2646; dla wygody Czytelników lekko je przeedytowaliśmy i spowolniliśmy (druga część):

Nie jest jasne, dlaczego w drugiej części nagranie staje się rozmyte, być może twórca zauważył, że odbija się gdzieś w słupku i postanowił zamazać swoją sylwetkę – bo nie wygląda na to, żeby telefon ustawił ostrość na innym obiekcie. Rozmycie nie przeszkadza w dostrzeżeniu, że w hali stoją co najmniej cztery Cybertrucki, w tle widać też coś, co wygląda na transformatory przeznaczone do użycia z Superchargerami.

W pickupie na pierwszym planie wybija się przedni bagażnik (frunk). Komora jest niezbyt głęboka, choć rozciąga się na sporą część szerokości pojazdu. Za nią rysuje się osprzęt, być może przewody od klimatyzacji. Tę stosunkowo niewielką pojemność frunka wskazywano już przy poprzednich ujęciach Cybertrucka, gdy pickup był ucharakteryzowany na Forda F-150.

Pierwsze dostawy samochodu powinny odbyć się we wrześniu, ale w tym roku wyprodukowana zostanie tylko niewielka liczba aut. Pełnej wydajności nie osiągnęły ani linie wytwarzające ogniwa 4680 siedzące w baterii Cybertrucka, ani też sama linia montażowa, która musi radzić sobie z zupełnie nowym pojazdem. Docelowo Tesla chciałaby dostarczać 250-500 tysięcy elektrycznych pickupów rocznie.

Cybertruck w maskowaniu obok Riviana (po prawej) i Tesli Model S (w głębi) (c) The Kilowatts / Twitter

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 2.3]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: