Na chińskim portalu społecznościowym Weibo pojawiły się zdjęcia wnętrza Cybertrucka. Auto jest jeszcze w wersji prototypowej, z dużym wyłącznikiem awaryjnym pod ekranem, ale już widać, że będzie surowe, z płaszczyznami przypominającymi kredensy i obicia prostych mebli. Interfejs oprogramowania Cybertrucka nie różni się znacząco od interfejsów spotykanych w innych modelach, nie licząc oczywiście wizualizacji sylwetki pojazdu. 

Cybertruck od środka

Nie przedłużajmy, bo i tak długo zwlekaliśmy:

Samochód ma spłaszczoną kierownicę, ale z wolantu zrezygnowano, co wydaje się być ukłonem w kierunku nabywców pickupów, [czyli?] osób stawiających na raczej tradycyjne rozwiązania. Oczywiście z tymi interpretacjami dotyczącymi ukłonów nie ma co przesadzać, na kolumnie kierownicy nie ma nawet śladu miejsca, w którym mogłyby się pojawić dźwignie kierunkowskazów czy świateł – wszystko obsługiwane jest przyciskami z poziomu kierownicy.

Aktualna kolejka oczekujących na elektrycznego pickupa Tesli wynosi grubo ponad 1 milion osób, choć trudno powiedzieć, jaka część rezerwacji pochodzi z regionów innych niż Ameryka Północna, w których dostawy nie są pewne. Elon Musk twierdzi, że Tesla może sprzedawać od 250 000 do 500 000 Cybertrucków rocznie, gdy linie montażowe w Giga Texas się rozpędzą. Nie jest to skromna liczba, jeśli weźmiemy pod uwagę, że najlepsza seria, Ford F-, znalazła w 2022 roku prawie 654 000 nabywców (źródło). Chevrolet Silverado przekroczył 523 000 egzemplarzy, wszystkie modele Ram osiągnęły wynik 468 000 sztuk a GMC Sierra znalazł się na 4. miejscu z wynikiem 242 000 sprzedanych aut – Cybertruck lokowałby się na podium lub tuż poza nim.

Warto jednak zaznaczyć, że kto liczy na „tanią i dużą Teslę” startującą od niecałych 40 000 dolarów, jak to miało być z wariantem RWD, przeżyje rozczarowanie. Musk oficjalnie ostrzega, że ciężko będzie sprawić, by pickup został przystępnie wyceniony z racji tego, że to zupełnie nowy produkt wytwarzany w innym procesie niż dotychczas.

Cybertruck z dodatkowymi stelażami na pace podczas otwarcia Tesla Lithium, rafinerii litu (c) Tesla

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 2]