Użytkownik Greggertruck zamieścił na Twitterze (wkrótce nowa nazwa: Twitter -> X) zdjęcie Cybertrucka oklejonego w taki sposób, by przypominał Forda F-150. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że bryłę Cybertrucka niemal w całości da się zbudować z płaskich wielokątów, mamy wyjątkowo wdzięczny produkt do upodobniania go do innych modeli o zbliżonych kształtach. Na przykład Forda F-150 (Lightning?).

Cybertruck jak Ford F-150

Powiększone zdjęcie (źródło):

Inne linie nadwozia (F-150 jest bardziej pudełkowaty) ciężko dobrze wykreować oklejeniem, ale na pierwszym słupku widać, że jest tam coś, co udaje załamanie kabiny z przednią szybą. Ponadto przód i tył mają w charakterystyczny sposób zasymulowane zawijające się na błotnik reflektory i światła. Ich wygląd może być szczególnie intrygujący w półmroku, kiedy jeszcze widać kształty wykreowane oklejeniem, ale już pojawiają się linie świetlne należące do Cybertrucka.

Cybertruck prezentuje się niczym wygenerowany na komputerze, jego pierwszy publiczny przejazd (poza premierą) bywał uznawany za fałszywkę, nawet „niezbyt udaną, bo niektóre linie źle się renderują”. Nic dziwnego, jego bryła jest kanciasta, da się ją podzielić na płaskie trójkąty (precyzyjniej: wielokąty), dokładnie tak, jak konstruuje się kształty w grach komputerowych. Takie powierzchnie można następnie teksturować, pokrywać odpowiednio pomalowaną tapetą symulującą inne kształty, by kanciasta bryła sprawiała wrażenie okrągłej głowy, jak w przypadku Golluma w filmie (po lewej) i grze (źródło):

W grach komputerowych wykorzystywane są też inne mechanizmy zniekształcania powierzchni (np. mapowanie wybojów, bump mapping) i cieniowania (algorytmy Gouraud, Phonga), które dodatkowo zaokrąglają kanciaste powierzchnie. Okleina na nadwoziu Cybertrucka może je tylko symulować, bo oświetlenie jest z góry ustalone. Oczywiście nie musi ona niczego udawać, w ciągu ostatnich dni elektryczny pickup Tesli pojawił się też w dwóch innych maskowaniach, które nie maskują kształtów a prezentują się wybornie:

Nota od redakcji Elektrowozu: a gdyby tak okleić zaokrąglony samochód w taki sposób, żeby jego nadwozie sprawiało wrażenie brutalistycznie kanciastego i płaskiego, właśnie na modłę Cybertrucka?… 🙂

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 1.1]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: