Traficar pochwalił się na swoim fanpage, że rozszerzył flotę o elektryczne czterokołowce Zhidou / ZD D2S. To sprytne małe elektryki z bardzo przyzwoicie wyglądającym wnętrzem, które rozpędzają się maksymalnie do 85 km/h. Oficjalnym importerem samochodów w Polsce jest firma Electric Vehicles Poland.

Małe chińskie elektryki w Traficarze

Dziesięć egzemplarzy ZD D2S można znaleźć na terenie całego Krakowa. Na razie widoczne są tylko jako zielone piny z logotypem „ZD”, nie ma ich natomiast jeszcze w filtrze dostępnych aut – aktualizacja ma być gotowa do końca lutego.

Docelowo w usłudze ma się pojawić 40 samochodów. Według informacji podawanych przez Traficar, pojazdy trafiają do oferty na stałe, co daje szansę na przetestowanie ich przed ewentualnym nabyciem (wynajmem) do firmy.

> Zielone tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych od 1 stycznia 2020 roku

Realny zasięg ZD D2S to 100-170 kilometrów w zależności od pogody. Czterokołowce dysponują bateriami o pojemności 17 kWh i gniazdem ładowania Type 2 z wbudowaną ładowarką o mocy 3,7 kW. W Polsce można je wynająć za 1,476 tysiąca złotych miesięcznie na okres czterech lat z ograniczeniem przebiegu do 2 tysięcy kilometrów miesięcznie. Nie ma na razie możliwości zakupu pojazdów.

Oto nasze bliskie spotkanie z ZD D2S na targach Fleet Market [wideo 360 stopni]:

Fotka otwierająca: (c) Traficar

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]