Szwedzka firma myFC pracuje nad przedłużaczem zasięgu (ang. range extender) o nazwie Lamina Rex. Według obietnic producenta pozwoli on na dwukrotne zwiększenie zasięgu samochodu elektrycznego na jednym ładowaniu.

Zewnętrzny range extender Lamina Rex

MyFC specjalizuje się w sprzedaży power banków z ogniwami paliwowymi, dlatego przedłużacz zasięgu Lamina Rex nie będzie typowym spalinowym rozwiązaniem, które znamy choćby z BMW i3 REx. Szwedzki range extender ma pracować na bazie – uwaga! – wody, soli i substancji reaktywnych, które przeprowadzą elektrolizę wody i spowodują uwolnienie się wodoru. Ten trafi do ogniwa paliwowego i zostanie utleniony w celu uzyskania energii przedłużającej zasięg.

To „paliwo” (woda, sól i substancje reaktywne) powinno dać się uzupełnić w zaledwie minutę, ale będzie przechowywane w kasetach jednorazowego użytku. Całe urządzenie ma być wykonane z lekkich materiałów, a jego rozmiary będą na tyle kompaktowe, że range extender Lamina Rex da się zamontować na drzwiach lub w bagażniku.

> BMW iX3 [FOTO] – tak będzie wyglądał elektryczny crossover BMW?!

Prototyp ma zostać wykonany i zaprezentowany w 2018 roku. Jeśli okaże się, że rzeczywiście działa, to tak naprawdę duże baterie w samochodach elektrycznych staną się całkowicie zbędne. Skoro bowiem będzie można generować prąd z wody, soli i tajemniczych składników…

Aktualnie firma myFC produkuje przede wszystkim przenośne power banki JAQ (na zdjęciu).

> Samochód elektryczny a ZIMA. Jak się jeździ Leafem na Islandii? [FORUM]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczny Renault Talisman? Już od 2019 roku:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]