Niemiecki Auto Bild zaryzykował symulację wyglądu jednego z ciekawszych samochodów nadchodzących lat. Oto, jak będzie wyglądał BMW iX3 – pierwszy elektryczny crossover BMW bazujący na X3.

BMW iX3 zupełnie inne niż BMW X3

BMW iX3 to jedyny oficjalnie potwierdzony przez BMW samochód elektryczny oprócz BMW i3. Samochód ma celować w dokładnie ten sam segment, który zajmuje ciepło przyjęte spalinowe BMW X3, a na rynku zadebiutuje w 2020 roku. BMW iX3 będzie miał baterie w podłodze i… w tym miejscu kończą się w miarę pewne informacje o nadchodzącym crossoverze. Wiadomo jeszcze tylko, że wszystkie modele powyżej BMW iX3 przynajmniej na początku będą dostępne w wersjach hybrydowych, czyli z silnikiem elektrycznym i spalinowym.

> Dwa elektryczne crossovery Volkswagena do 2020 roku: VW I.D. Crozz i… konkurent Hyundai Kona?!

Spekulacje mówią, że nowe BMW iX3 zostanie wyposażone w baterie o pojemności co najmniej 40-50 kilowatogodzin. Jest też niemal pewne, że może pojawić się wariant z napędem na obie osie. Czy iX3 trafi najpierw do Stanów Zjednoczonych, żeby konkurować z Jaguarem I-Pace?

Tego nie wiadomo, ale można się spodziewać, że BMW zechce na amerykańskim rynku zarobić więcej. Właśnie dlatego na rok przed premierą BMW iX3 zadebiutuje muskularne BMW iX7.

Duża galeria nadchodzących BMW TUTAJ.

> Samochód elektryczny a ZIMA. Jak się jeździ Leafem na Islandii? [FORUM]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Polski Samochód Elektryczny iXAR:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]