Portal Auto Express podał bardzo ciekawą informację. Według nieoficjalnych danych do 2020 roku Volkswagen wypuści na rynek aż dwa elektryczne crossovery. Jednym z nich ma być VW I.D. Crozz. Drugim będzie prawdopodobnie VW I.D. Longue, którego rozmiary sugerują, że będzie bezpośrednią konkurencją dla Hyundaia Kona.

Elektryczne SUV-y/crossovery Volkswagena

Obydwa samochody elektryczne Volkswagena mają ujrzeć światło dzienne przed końcem dekady. Obydwa mają być oferowane z napędem na obie osie lub też na tył. O I.D. Crozz – którego nazwa handlowa będzie inna – wiemy już dość dużo. Drugi owiany jest tajemnicą, pojawił się tylko jako przykryty płachtą zarys sylwetki, który podpisano VW I.D. Longue (w środku):

Dziennikarze Auto Express spekulują, że drugi elektryczny crossover rozmiarami ma przypominać VW Tiguana, ale będzie „inspirował się” VW T-Roc – niewykluczone, że będzie to po prostu elektryczny VW T-Roc na nowej platformie MEB. Jeśli ich przewidywania się sprawdzą, auto będzie mniejsze od I.D. Crozza.

Kategoria i wymiary sugerują, że Volkswagen dostrzegł wielkie zainteresowanie Hyundaiem Kona w Norwegii. Nowy VW I.D. Longue (na nazwa również ulegnie zmianie) będzie zapewne jego bezpośrednią konkurencją:

> Elektryczny Hyundai Kona / CENA od 137 tys. zł / wzbudza pożądanie. Zapisało się na niego 6 000 Norwegów!

Na otwarciu: wizualizacje kompaktowego crossovera, który później przerodził się w VW T-Roc. Zdjęcie ilustracyjne z 2015 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]