Na grupie Nissan Leaf Polska użytkowniczka Ewelina opisała swoje doświadczenia z Leafem w ciężkich islandzkich warunkach. Islandia to kraj ostrych, długich zim i dość chłodnego lata, a Leafy, jak wiadomo, preferują raczej temperatury od pokojowych do umiarkowanie chłodnych.

Nissan Leaf na Islandii. Można? Można!

Ewelina dojeżdża do pracy 30 kilometrów w jedną stronę. Teren jest mocno górzysty, drogi nie zawsze są odśnieżone, no i bardzo mocno wieje. Droga w obie strony pożera 50-65 procent baterii w trybie Eco i z szybkością 90-110 kilometrów na godzinę.

Zimą, przy mrozach, włączonych światłach drogowych i podgrzewaniu kierownicy przejażdżka w obie strony zużywa 80-90 procent baterii. Przy bardzo dużych wiatrach Ewelina bierze samochód spalinowy.

Na Islandii popularne samochody elektryczne to Leafy i Tesle. Są też BMW i3 oraz Renault Zoe. Koszt ładowania od lutego 2018 roku ma wynieść 34 korony islandzkie za 1 minutę. Oprócz tego ubezpieczenie samochodu elektrycznego jest o połowę tańsze, nie ma podatku drogowego, a w centrum miasta można parkować za darmo przez pierwsze 90 minut.

Cała jej opowieść tutaj. Warto poczytać.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.7]