ABT, firma znana głównie z tuningu samochodów koncernu Volkswagena, coraz śmielej poczyna sobie z ich elektryfikacją. Producent właśnie wprowadził do oferty ABT e-Caddy, elektrycznego Volkswagena Caddy. Dostawy mają ruszyć w pierwszym kwartale 2020 roku.

ABT e-Caddy: cena, dane techniczne i wszystko, co wiemy

ABT e-Caddy nie będzie oferowany w sprzedaży detalicznej. Jedyną formą pozyskania samochodu będzie leasing startujący od abonamentu w wysokości 293 euro (równowartość 1,27 tys. złotych) netto miesięcznie. Są to raty z doliczonym już niemieckim bonusem środowiskowym, czyli dopłatą do samochodu elektrycznego.

Elektryczny Caddy powstanie na bazie VW Caddy, ale zespół napędowy będzie pochodził z ABT. Silnik będzie miał moc 83 kW (113 KM), zamontowana pod podłogą bateria zmieści do 37,3 kWh energii. Producent deklaruje 159-167 kilometrów zasięgu w mieście według WLTP, co odpowiada około 90-100 kilometrom zasięgu realnego w trybie mieszanym [wstępne obliczenia www.elektrowoz.pl].

> Test Volkswagena e-Craftera w pracy kuriera: „Fajny, ale, uch, jeszcze za drogo” [Czytelnik]

Pojemność przestrzeni bagażowej to 4,2 metra sześciennego – dokładnie tyle samo, ile posiada Nissan e-NV200. Przestrzeń można wykorzystywać zarówno do transportu towarów, jak też – jeśli do konwersji zostanie wykorzystana osobowa edycja Trendline – do przewozu pasażerów. Szybkość maksymalną ograniczono do 90 km/h, opcjonalnie można ją podnieść do 120 km/h. Maksymalna moc ładowania prądem przemiennym (AC) to 7,2 kW, natomiast przy szybkiej stacji ładowania prądem stałym (DC) samochód osiągnie do 50 kW.

> Wszystkie samochody dostawcze Citroena z wersjami elektrycznymi od 2020 lub 2021 roku

ABT e-Caddy – elektryczny samochód dostawczy na bazie VW Caddy (c) ABT / Volkswagen Samochody Użytkowe Niemcy

FSE M – identyczna inicjatywa, inna droga

Z podobną inicjatywą wyszła w Polsce firma FSE z modelem FSE M. Ona również chce konwertować samochody spalinowe, tyle że Fiaty. Jednak o ile ABT rozpoczęło pracę od zbierania zamówień, FSE wystartowało od zbierania… pieniędzy.

> FSE M – polski elektryczny samochód dostawczy jako konwersja Fiata Doblo. Firma zbiera pieniądze w crowdfundingu [wideo]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]