Citroen podbija obietnicę Grupy PSA i deklaruje pełną elektryfikację samochodów dostawczych. W 2020 roku marka wprowadzi do szerokiej oferty modele Berlingo Electric, Jumper Electric i Jumpy Electric. W 2021 roku do sprzedaży ma trafić nowy Citroen Berlingo Electric van.

Elektryczne samochody dostawcze Citroen na bazie EMP2

Choć Citroen Jumpy został pokazany już w maju 2019 roku, do szerszej oferty trafi dopiero w 2020 roku. Producent obiecuje, że w podstawowej wersji samochód będzie miał 50 kWh baterii i 200 km WLTP zasięgu, w wersji z większymi akumulatorami – 75 kWh i 300 km WLTP.

Realne zasięgi będą się oczywiście różniły od stopnia załadowania samochodu, ale można się spodziewać około 170-180 oraz 250-260 km na jednym ładowaniu.

> Peugeot Expert, Citroen Jumpy, Opel Vivaro elektryczne od 2020 roku. Baterie 50 i 75 kWh

Ładowność aut dostawczych ma być zbliżona do spalinowych odpowiedników, cen na razie nie podano.

Oprócz tego Citroen chwali się też elektrycznym Berlingo, dostępnym już teraz w wybranych lokalizacjach. Producent zapowiada też debiut Jumpera Electric, który zostanie pokazany na początku roku 2020. Z kolei nowy Berlingo Electric van ma trafić do oferty w roku 2021.

Niestety, nie znamy finalnych parametrów technicznych wspomnianych aut – możemy się ich tylko domyślać na podstawie innych prezentacji:

> Znamy już dane techniczne Fiata Ducato Electric: 47 lub 79 kWh baterii, 220 lub 360 km NEDC

Z umieszczonej przez francuską markę ilustracji wynika, że przynajmniej elektryczny Jumpy powinien nosić nazwę Citroen e-Jumpy. Trudno jednak powiedzieć, czy producent zrezygnuje ze słowa „Electric”, które jest charakterystyczne i jasno wskazuje na rodzaj zastosowanego zespołu napędowego:

Dodatkowe szczegóły poznamy zapewne pod koniec 2019 roku lub na początku roku 2020.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]