Dwanaście światowych metropolii i stolic państw postanowiło wspólnie, że od 2025 roku rezygnuje z zakupów autobusów napędzanych paliwami kopalnymi. W ramach deklaracji C40 Fossil-Fuel-Free Streets Declaration planują wybierać wyłącznie autobusy elektryczne lub napędzane wodorem. Będą też zachęcać obywateli do korzystania z transportu publicznego i spacerów.

Największe miasta rezygnują z diesla

Miasta, które podpisały deklarację, to Mexico City, Londyn, Paryż, Los Angeles, Kopenhaga, Barcelona, Vancouver, Mediolan, Seattle, Cape Town, Auckland i Quito. Ich włodarze chcą podjąć szereg działań, które mają znacząco obniżyć emisję dwutlenku węgla. Rezygnacja z transportu publicznego zasilanego paliwami kopalnymi to tylko jeden z kroków.

> Jaguar I-Pace – 200 prototypów, zasięg 330-340 kilometrów [WIDEO]

Oprócz tego miasta będą stopniowo wprowadzały albo już ogłosiły wprowadzenie zakazu wjazdu lub sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Mieszkańcy miast mają być zachęcani do spacerów, korzystania z rowerów, transportu zbiorowego i wypożyczalni aut na minuty.

Każde z miast ma ponadto nawiązać współpracę z lokalnymi firmami i operatorami flot, by zachęcać je do inwestycji w ekologiczny transport oraz do ograniczenia poruszania się na terenie miasta.

We wszystkich miastach inicjatywy C40 mieszka łącznie 80 milionów obywateli i jeździ 59 tysięcy autobusów.

> Elektryczny dostawczak VW e-Crafter z nagrodą jeszcze PRZED premierą rynkową!

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Jaką pojemność ma największy magazyn energii na świecie? Zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]