Elektryczny samochód dostawczy Volkswagen e-Crafter jeszcze nie zagościł na rynku, a już zdobył nagrodę. Wydawnictwo HUSS przyznało dostawczakowi „Europejską Nagrodę za Zrównoważony Rozwój”. Auto ma się pojawić w sprzedaży latem 2018 roku.

Elektryczny van VW e-Crafter dane techniczne + co wiemy

VW e-Crafter ma „zasięg do 160 kilometrów”, co według procedury WLTP jest wartością zbliżoną do realnej, a według procedury NEDC oznacza około 107 kilometrów na jednym ładowaniu. Producent nie chwali się jeszcze oficjalnie, którą z nich zastosował podczas pomiarów.

> Elektryczny dostawczak Mercedesa już w sprzedaży! CENA Mercedes eVito to 169,4 tys. złotych netto

Elektryczny dostawczak wyposażony jest w baterię o pojemności 35,8 kilowatogodziny (kWh), która w całości znajduje się w podwoziu i nie ogranicza skrzyni ładunkowej. Moc VW e-Craftera wynosi 134 konie mechaniczne (KM), a maksymalną szybkość auta ograniczono do 90 kilometrów na godzinę.

Ładowanie i dostępność w sprzedaży

Auto – w przeciwieństwie do Renault Kangoo ZE – obsługuje szybkie ładowanie z użyciem CCS o mocy do 40 kilowatów (prąd stały). Wbudowana ładowarka pozwala na uzyskanie maksymalnej mocy 7,2 kilowata (prąd przemienny).

Próbne wdrożenia elektrycznego auta dostawczego odbywały się już u partnerów Volkswagena. Zapowiadany od 2016 roku e-Crafter oficjalnie ma trafić na rynek w połowie 2018 roku.

> Ursus Elvi: produkcja od III/IV kwartału 2018, wygląd może się zmienić

Nagroda za zrównoważony rozwój

Wydawnictwo HUSS uznało, że elektryczny VW e-Crafter znacząco zmienia rynek samochodów dostawczych. Auta elektryczne są ciche i nie trują, a tymczasem w wielu polskich i europejskich miastach to transport jest głównym producentem smogu.

Dlatego zdecydowano o przyznaniu samochodowi „Europejskiej Nagrody Transportowej za Zrównoważony Rozwój” w segmencie vanów i aut dostawczych.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczny samochód dostawczy Ursus Elvi – cały z Polski!

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.1]