Jaguar opublikował pierwszy film z przejazdu nowym elektrycznym I-Pace. Przy okazji zdradził też, że wybudowano ponad 200 prototypów auta, które zrobiły w sumie ponad 2,4 miliona kilometrów.

Jaguar I-Pace – wrażenia z jazdy

W wyreżyserowanym filmie widzimy kobietę, która jest „potencjalnym klientem”. Ma ona możliwość przejechania 200 mil na miejscu pasażera, by ocenić samochód. Jej wrażenia z jazdy są, co oczywiste, pozytywne, ale na kilka faktów warto zwrócić szczególną uwagę.

Podróż samochodem miała 200 mil, czyli 322 kilometry. Można się domyślać, że Jaguar wybrał taką trasę, żeby była jak najdłuższa, ale prawdziwa. Skoro auto przejechało 322 kilometry, to sugeruje, że zasięg I-Pace wynosi około 330-340 kilometrów. To się zgadza z wcześniejszymi deklaracjami firmy i tak plasuje elektrycznego Jaguara na tle konkurencji:

Zasięgi elektrycznych SUV-ów. Indygo – Tesla Model X, biały – samochody nieistniejące, zapowiadane, prototypy. Jaguar I-Pace jest ostatnim białym słupkiem po prawej. (c) www.elektrowoz.pl

Oprócz tego na filmie widać, że wnętrze Jaguara I-Pace jest wysokie (strzałka nr 1), a pasażerowie siedzą dość nisko. Nie da się z kolei zobaczyć, jak wyglądają drzwi, ponieważ są skrzętnie oklejone czarnym papierem (strzałka nr 2):

Dla potencjalnych odbiorców nieco niepokojące powinno być to, że niezależnie od ujęcia i odcinka drogi, auto zawsze jedzie najwolniejszymi pasami, skrajnym prawym lub drugim od prawej:

To może oznaczać, że zasięg przy normalnej jeździe będzie niższy niż zamieszczone kilka akapitów wyżej obliczenia.

Cenę I-Pace poznamy w marcu 2018 roku, premiera samochodu ma się odbyć w drugiej połowie 2018 roku. Jaguar z modelem I-Pace chce pojawić się na amerykańskim rynku wcześniej niż Audi e-tron Quattro:

> Jaguar I-Pace W OSTREJ WALCE z Audi e-tron Quattro [LA Auto Show 2017]

Oto wideo – wrażenia z jazdy Jaguar I-Pace:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochód elektryczny zasili miasto przyszłości – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]