Polska Grupa Energetyczna i Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisały list intencyjny w kwestii uruchamiania stacji i słupków ładowania przy oddziałach ZUS. Przydadzą się one szczególnie szczególnie tam, gdzie oddziały ZUS-u ulokowane są blisko centrów miast – będą mogli skorzystać z nich turyści.

Punkty ładowania przy oddziałach ZUS – dobre, strategiczne działanie

Oddziały ZUS odwiedzane są głównie przez osoby starsze oraz początkujących właścicieli firm. Ci pierwsi mają sporo czasu i niekoniecznie są dziś zainteresowani samochodami elektrycznymi, ci drudzy bywają zabiegani i niekoniecznie ich stać na samochody elektryczne – szczególnie na samym początku działalności.

Dlatego wydaje nam się, że uruchamianie stacji ładowania PGE przy oddziałach ZUS to przejaw przemyślanego, wybiegającego w przyszłość, strategicznego podejścia.

> Tesla software v10 trafia do wybrańców w Stanach Zjednoczonych. W końcu sterowanie szybami z aplikacji

PGE i ZUS deklarują, że stacje będą powstawały przy placówkach, które znajdują się w miejscach ogólnodostępnych. Często są to duże arterie komunikacyjne (np. Lublin) albo bezpośrednie centra miast (np. Legnica), więc sądzimy, że lokalizacje szczególnie mocno przypadną do gustu turystom. Terenowe oddziały ZUS mają swoje parkingi, więc wydzielenie 1-2 miejsc na punkt ładowania nie powinno być problemem. Z kolei dla PGE to duża korzyść, bo budynki dysponują solidnymi przyłączami elektroenergetycznymi, do których można bez problemu wpiąć stacje łądowania.

Zapowiedź współpracy to na razie list intencyjny (źródło). Spodziewamy się jednak, że prace nad pierwszymi lokalizacjami ruszą nie później niż w II kwartale 2020 roku.

> NORWEGIA. Circle K usunęło dystrybutory paliwa, żeby zainstalować… stacje ładowania. Na razie 1 lokalizacja

Zdjęcie otwierające: (c) PGE

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]