Dziesiąta wersja oprogramowania do Tesli (v10) zaczęła trafiać do wybranych odbiorców w Stanach Zjednoczonych, którzy zdecydowali się na komputer FSD i zaznaczyli opcję „Advanced download” w ustawieniach samochodu. Wśród ważnych zmian wymienić należy domykanie okien z aplikacji.

Netflix? Wizualizacje 3D? Nie, ekscytację wywołało zdalne domykanie szyb

Możliwość domknięcia szyb w oknach w zwykłych samochodach dostępna jest od dobrych kilkunastu lat. Wystarczy dłużej przytrzymać na kluczyku przycisk blokowania rygli, by szyby się dosunęły. Ba, niektóre auta domykają je automatycznie w momencie zamknięcia samochodu!

W Teslach nie tylko nie było możliwości zdalnego domknięcia (zamknięcia) okien, ale zdarzały się jeszcze poważniejsze wpadki. Otóż przy starszych wersjach oprogramowania okna potrafiły same się otworzyć. Warto sobie wyobrazić taką sytuację podczas deszczu albo nocą, gdy auto stoi na niestrzeżonym parkingu… Na szczęście ten problem został już dawno rozwiązany.

W 10. wersji oprogramowania wreszcie spełniono marzenie wielu właścicieli samochodów i dodano opcję domykania/otwierania okien bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Pojawił się w niej przycisk CLOSE (pol. zamknij), który zamyka szyby i zmienia się w VENT (pol. wietrz), która to opcja uchyla okna na kilka centymetrów:

Oprócz tego aplikacja pozwala też na odmrożenie samochodu za pomocą jednego kliknięcia przycisku oraz wykorzystanie ulepszonej wersji przywoływania auta z wykorzystaniem funkcji Enhanced Summon.

> Tesle otrzymują oprogramowanie w wersji 10 (v10). Co nowego?

Jak zadeklarował właśnie Elon Musk, 10. wersja software’u trafia do odbiorców w Stanach Zjednoczonych, którzy kupili opcję FSD i zdecydowali się na częstsze pobieranie aktualizacji z wykorzystaniem funkcji „Advanced download”.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]