Allego oficjalnie uruchomiło w Frankfurcie nad Menem pierwszą publicznie dostępną stację ładowania z ładowarkami obsługującymi docelowo 350 kilowatów. Przy tej szybkości ładowania nowy Nissan Leaf 2 mógłby zyskać 200 kilometrów zasięgu w ciągu zaledwie 5,5 minuty przy ładowarce – oczywiście pod warunkiem, że bateria wytrzymałaby tę moc.

Nowa stacja ładowania Allego w Frankfurcie

Ultraszybkie ładowarki Ultra-E stanęły w korytarzu, który łączy ze sobą Holandię, Belgię i Niemcy. Cztery urządzenia pojawiły się niedaleko Frankfurtu nad Menem, przy zjeździe Aschaffenburg-West z autostrady A3. Aktualnie ładowarki Allego działają z mocą 175 kilowatów (kW) – i są w stanie dostarczyć ją wszystkim czterem podłączonym samochodom równocześnie.

> Shell dołącza do IONITY, zainstaluje ładowarki m.in. w Polsce

Moc 350 kilowatów ma być dostępna po aktualizacji, która zostanie wykonana wiosną 2018 roku. Będzie można z niej skorzystać na dwu z czterech ładowarek. Oprócz nich na stacji pojawi się dodatkowe urządzenie obsługujące maksymalnie 50 kilowatów.

Allego planuje uruchamiać ładowarki Ultra-E na stanowiskach co 150-200 kilometrów. Wszystkie urządzenia są częściowo finansowane przez Unię Europejską w ramach programu „Connecting Europe Facility” – tego samego, dzięki któremu w Polsce powstają ładowarki Greenway.

> Najmocniejsza ładowarka do „elektryka”? Porsche osiągnęło 350 kW

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]