Porsche uruchomiło w Berlinie stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych (HPC, pol. SSŁ). Każda z ładowarek potrafi dziś dostarczyć 150 kW mocy przy napięciu ładowania wynoszącym 800 V. Docelowo ultrawydajne ładowarki mają osiągnąć poziom 350 kW.

Maksymalna moc ładowania ma być stosowana w przypadku samochodów Porsche Mission E, które niedługo powinny pojawić się na rynku. Nowe ładowarki powinny napełnić akumulatory Porsche Mission E do 80 procent w 15 minut.

> A2 Warszawa – Mińsk Maz. i węzeł Lubelska na S17 gotowe w 2020 r. [MAPY]

Porsche zapewnia jednak, że ładowarki będą mogły być stosowane również w przypadku starszych samochodów elektrycznych, które potrzebują niższej mocy ładowania. W 2017 roku standardowa moc ładowania to 50 kW.

Stacja ładowania Porsche Mission E tuż po uruchomieniu

Najszybsza ładowarka do aut elektrycznych przypomina dystrybutor paliwa. Również grubość węża jest zbliżona

Ładowarka Porsche Mission E przed salonem Porsche w Berlinie. Ładowarki Porsche potrafią ładować samochody wykorzystujące 400 i 800 woltów

Transformator zasilający pierwszą stację ładowania Porsche

Ładowarki Porsche w Polsce? Nieprędko

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Porsche liczy na współpracę z innymi producentami aut w Europie. Chce, by sieć ładowarek firmy pojawiła się również w innych krajach kontynentu. Druga tego typu ładowarka ma zostać zainstalowana w Atlancie (Stany Zjednoczone).

Typowe ładowarki sieciowe, które znajdują się na dwóch sąsiednich stanowiskach, ładują mocą 11 kW.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]