Jeden z Czytelników podesłał do nas ciekawe zdjęcie pochodzące z PlugShare. W Katowicach niedaleko marketu E. Leclerc, na ulicy Jankego 15B, powstaje kolejny Supercharger – drugi w tym mieście. To kolejna stacja ładowania Tesli, która jest uruchamiana poza stacjami paliw Orlen…

Aktualizacja 2020/03/29, godz. 20.23: nasz Czytelnik poinformował w komentarzach, że Supercharger już działa. Na PlugShare jest TUTAJ.

Drugi Tesla Supercharger w Katowicach bardziej na uboczu niż pierwszy

Na pierwszy rzut oka drugi Supercharger w Katowicach ulokowany jest dość dziwnie, bo na DK 81, przy trasie do Mikołowa, w pewnej odległości od autostrady A4 (PlugShare TUTAJ). Jednak mapy Google informują, że A4 znajduje się w odległości około 4,5-5 kilometrów od tego miejsca, nie jest więc bardzo daleko. Na dojazd w jedną stronę w najlepszym razie stracimy około 10 minut:

Lokalizacja nie jest jeszcze gotowa, na PlugShare zaznaczono ją tylko roboczo: widać cztery stanowiska i dwa duże transformatory. Poziom zaawansowania prac sugeruje, że drugi Supercharger będzie gotowy w ciągu paru tygodni. Oczywiście pod warunkiem, że nie zostaną odwołane pracujące przy nim ekipy.

Pierwszy Supercharger w Katowicach znajduje się przy ulicy Murckowskiej 22, przy DK 86, na odcinku łączącym autostradę A4 z drogą krajową 79. Ten drugi ulokowano więc na południowy zachód od pierwszego i po drugiej stronie A4.

Drugi Supercharger w Katowicach jest kolejną stacją ładowania Tesli położoną na parkingu w pobliżu marketu E. Leclerc. Wygląda więc na to, że coś się popsuło we współpracy z Orlenem, bo dotychczas Superchargery uruchamiano głównie przy stacjach paliw Polskiego Koncernu Naftowego.

Gdy lokalizacja będzie gotowa, stanie się siódmym z kolei Superchargerem w kraju. W tej chwili jest ich sześć:

  1. Supercharger Kostomłoty (niedaleko Wrocławia i A4),
  2. Supercharger Ciechocinek (niedaleko A1),
  3. Supercharger Katowice (niedaleko A4),
  4. Supercharger Poznań (stosunkowo niedaleko A2),
  5. Supercharger Radom (stosunkowo niedaleko S7),
  6. Supercharger Warszawa (Hotel Regent, miasto),
  7. Drugi Supercharger Katowice.

Wszystkie powyższe stacje ładowania oprócz tej w Warszawie obsługują moc ładowania do 150 kW (Warszawa – 120 kW). Mogą z nich korzystać wyłącznie samochody marki Tesla.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.3]