Od jednego z naszych Czytelników otrzymaliśmy informację, że Tesla prowadzi uzgodnienia w sprawie stacji ładowania w gminie Zgierz. Gmina Zgierz obejmuje Lućmierz, ale nie sięga do Strykowa – to sugeruje, że zapowiadany od lat Supercharger w Strykowie w rzeczywistości może stanąć o kilka kilometrów dalej na zachód.

Z kolei Supercharger Radom właśnie został uruchomiony i można się na nim ładować.

Tesla Supercharger jednak w Lućmierzu? W okolicy?

Pod koniec lipca 2019 roku gruchnęła wieść, że Tesla uruchomi Supercharger w Lućmierzu. Miał on stanąć na terenie hotelu Porto Fino, przy ulicy Sadowej 4. Pracownicy hotelu nieoficjalnie potwierdzali tę informację, jednak po pewnym czasie temat ucichł. Kilka miesięcy później okazało się, że Tesla, owszem, uruchamia Supercharger, ale w… Radomiu.

Teraz jeden z Czytelników poinformował nas nieoficjalnie, że dowiedział się, że Tesla prowadzi uzgodnienia w sprawie stacji ładowania na terenie gminy Zgierz:

Może to oznaczać, że pomysł na lokalizację na terenie hotelu upadł, jednak Tesla jest zdeterminowana, żeby uruchomić Supercharger w tej okolicy. Trudno się dziwić, przez gminę przebiega autostrada A2 Warszawa-Poznań, droga krajowa nr 91 Gdańsk-Łódź (na mapie oznaczona błędnie jako „1”), a niedaleko jest też autostrada A1.

A dlaczego Supercharger w Radomiu wystartował wcześniej, skoro Stryków (lub okolice) były planowane od co najmniej 2017 roku? Najwyraźniej rozmowy się przeciągają…

Supercharger w Radomiu już działa

Od naszego niezawodnego Pana Arkadiusza otrzymaliśmy zrobione przed chwilą (2020/01/15, 12.04) zdjęcia Superchargera w Radomiu. Napis „TESLA” na urządzeniach jest już podświetlony, na placu obok zostały wymalowane jakieś linie – choć nie jest dla nas jasne, czy ważniejsze są te białe, czy może te czarne.

Osoby, które pracowały przy lokalizacji, stwierdziły, że dziś całość będzie gotowa od strony technicznej. Niewykluczone, że już jest i po serii testów urządzenie pojawi się na mapie jako dostępne. W Ciechocinku odbiór przez operatora trwał dwa dni, 28 lutego zakończono prace, a od 2 marca stacja już działała.

> CIECHOCINEK. Tesla Supercharger już działa! [aktualizacja 3]

Aktualizacja 2020/01/15, 13.04: właśnie otrzymaliśmy informację od Pani Angelique, że samochody mogą podjeżdżać, a stacja działa. Najpóźniej do piątku, 17 stycznia, Supercharger powinien pokazać się na Mapach Google. Dowiedzieliśmy się przy okazji, że temperatura nie pozwoliła na ładniejsze pomalowanie powierzchni – ma to zostać poprawione wiosną.

Supercharger Radom znajduje się przy ulicy Toruńskiej 1. Nie widać go jeszcze na PlugShare, ale został już tam dodany („Restricted”). Mapa Google TUTAJ.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 5]