Przyspiesza nam temat stacji ładowania Tesli w Polsce. Już działa Supercharger w Radomiu, w gminie Zgierz toczą się rozmowy, a teraz dotarła do nas informacja, że Supercharger stanął również na warszawskim Mokotowie. Jest na podziemnym parkingu hotelu „Regent” przy ul. Belwederskiej 23. Parking jest płatny.

Aktualizacja 2020/01/16, godz. 19.00: dodaliśmy informacje na temat lokalizacji Superchargera w Warszawie i szczegółów dotyczących kosztów. Okazuje się, że urządzenie już działa.

Supercharger Warszawa: adres, cena i wszystko, co wiemy

Tesla staje się zdecydowanym liderem, gdy chodzi o liczbę dostępnych szybkich stacji ładowania w naszym kraju. Podczas gdy GreenWay Polska dysponuje na razie jedną lokalizacją pozwalającą na ładowanie z mocą 150 kW, Tesla posiada już 5 takich lokalizacji – Kostomłoty, Katowice, Poznań, Ciechocinek, Radom – i pracuje nad co najmniej jedną kolejną (gmina Zgierz, Warszawa).

Jedyny minus jest taki, że są to stacje ładowania obsługujące wyłącznie samochody marki Tesla i żadnych innych, mimo fizycznie kompatybilnych złączy ładowania.

> Postój w samochodzie elektrycznym na mrozie – Tesla Model 3 [YouTube]

Informacja o Superchargerze w Warszawie trafia do nas od kilku dni różnymi kanałami. W tej chwili udało nam się ją potwierdzić w pewnym źródle. Dowiedzieliśmy się również, że powstanie ona na Mokotowie, a nie na obrzeżach miasta.

Lokalizacja: parking hotelu „Regent”

Na grupie Kierowcy samochodów elektrycznych w Polsce potwierdzono podawaną przez nas informację (źródło). Supercharger znajduje się w Śródmieściu, na granicy Śródmieścia i Mokotowa, a konkretnie na podziemnym parkingu hotelu „Regent” przy ulicy Belwederskiej 23.

Parking jest płatny. Opłata za wjazd to 15 złotych plus 5 złotych za godzinę postoju. Są dwa stanowiska (dwa Superchargery), a maksymalna moc ładowania to 70 kW.

Zdjęcie otwierające: (c) Czytelnik Łukasz

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.8]