Podczas targów IAA 2019 Volkswagen zaprezentował VW ID.4 / Crozza w kamuflażu podobnym do tego, z jakiego znaliśmy mniejszego Volkswagena ID.3. Elektryczny crossover niemieckiego producenta zostanie oficjalnie pokazany wiosną, a do amerykańskich salonów ma trafić od 1 czerwca 2020 roku.

Volkswagen ID.4 – oferta dla tych, którzy czekają na crossovera

Zarówno kompaktowy VW ID.3, jak i VW ID.4 zbudowane zostały na platformie MEB. Jednak ID.4 jest autem nieco większym i podniesionym (segment C- lub D-SUV), dlatego – w przeciwieństwie do ID.3 – trafi do oferty w wersji z napędem na obie osie. Łączna moc obu silników wyniesie prawdopodobnie około 220 kW (~300 KM), spodziewamy się też, że samochód otrzyma baterie o pojemnościach użytecznych 58 i 77 kWh (brutto: 62 i 82 kWh) – czyli dwie górne opcje z palety VW ID.3.

> Volkswagen ID.3: wymiary, dane techniczne, cena i wszystko to, co wiemy po premierze

Na targach IAA 2019 w Frankfurcie Volkswagen pokazał ID. Crozza – nazwa „ID. Crozz” nadal obowiązuje; o tym, że może być to „VW ID.4” jako pierwszy na świecie napisał www.elektrowoz.pl – w  zielono-granatowym maskowaniu podobnym do tego, które nosił wcześniej VW ID.3. Sylwetka samochodu sprawia wrażenie nieco dłuższej i mniej awangardowej niż ta, którą znaliśmy z czerwonego prototypu:

Volkswagen ID. Crozz jako studium projektowe (c) Volkswagen

Zamaskowany Volkswagen ID.4 (dawniej: Crozz) na IAA 2019 (c) Volkswagen

Uwagę zwracają charakterystyczne dla linii Volkswagen ID. reflektory z przodu oraz czerwona linia świetlna z tyłu, która objęła również… znaczek Volkswagena. ID.4 ma być pierwszym elektrykiem producenta od czasów e-Golfa, który trafi na rynek amerykański. Volkswagen zapowiada premierę na wiosnę, a sprzedaż od 1 czerwca 2020 roku.

Ostatnia data jest o tyle intrygująca, że w podobnym okresie do regularnej oferty ma trafić także VW ID.3. Ten jednak, w przeciwieństwie do swego większego brata, ma być oferowany wyłącznie w Europie. Niemiecki producent zapowiadał, że VW ID. Crozz trafi tylko na rynek amerykański, Auto Bild utrzymuje jednak, że samochód pojawi się również na naszym kontynencie jako VW ID.4 X:

> Niemiecki Auto Bild potwierdza spekulacje www.elektrowoz.pl: VW ID. Crozz jako VW ID.4 X

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]