Kilka dni temu po wypowiedzi członka zarządu Volkswagena zasugerowaliśmy, że po VW ID.3 następny będzie ID. Crozz przemianowany na VW ID.4. Dość niespodziewanie dla nas te informacje potwierdził niemiecki Auto Bild, który utrzymuje, że ID. Crozz otrzyma nazwę ID.4 X / VW ID.4 Crozz (ang. id-four-cross).

Volkswagen ID.4: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Niemiecki Auto Bild niezwykle rzadko publikuje informacje, które kompletnie rozmijają się z prawdą. Bliska współpraca z lokalnymi koncernami motoryzacyjnymi sprawia, że wie o nowych modelach znacznie więcej niż pozostałe media – i stara się w różny sposób przemycać te wiadomości. Tym większe było nasze zaskoczenie, gdy pismo potwierdziło informację www.elektrowoz.pl, że ID. Crozz zostanie przemianowany na VW ID.4 (źródło, porównaj daty).

> VW ID.3 z serwisem tańszym o 30 proc. Bonus: VW ID. Crozz jako Volkswagen ID.4? [aktualizacja]

Auto Bild utrzymuje, że samochód otrzyma nazwę VW ID.4 X (2020). Samochód ma mieć rozmiary VW Tiguana (segment C-SUV), ale wnętrze wielkości VW Touarega (segment E-SUV). To o tyle ciekawe, że z dotychczasowych prezentacji ID. Crozza wynikało, że auto trafi raczej do górnej części segmentu C-SUV lub segmentu D-SUV, czyli załata dziurę między Tiguanem a Touaregiem.

Pierwsze zdjęcia VW ID.4 w zamaskowanej finalnej wersji nadwozia (c) Motor1

Dane techniczne VW ID.4 znamy tylko z obietnic: bateria o pojemności 80-90 kWh ma pozwalać na przejechanie „500 kilometrów” na jednym ładowaniu, choć trzeba się spodziewać, że realny zasięg ID.4 wyniesie raczej 420-460 km. Dwa silniki (po jednym na oś) mają zaoferować maksymalnie 225 kW (306 KM) mocy, a dzięki platformie MEB szybkość ładowania auta ma wynieść nawet 150 kW dla modelu z największą baterią.

Samochód ma się pojawić na amerykańskim rynku w drugiej połowie 2020 roku.

Ilustracja otwierająca: wizualizacja VW ID.4 (c) Auto Bild / Varicak

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.4]