Na forum Reddit pojawiło się intrygujące zdjęcie: Volkswagen ID.3 i Tesla Model 3 stojące obok siebie. Choć VW zaparkował na nieco bardziej wysuniętej pozycji, obydwa auta wydają się zbliżone wymiarami, ba, Tesla sprawia wrażenie mniejszej! To chyba pierwsze ujęcie tego rodzaju w historii.

Tesla Model 3 i VW ID.3 – wymiary a fotografia

Tesla Model 3 jest sedanem segmentu D, z kolei Volkswagen ID.3 – hatchbackiem segmentu C. Tyle mówią producenci i europejskie specyfikacje. Jednak Volkswagen chwali się, a pierwsi obserwatorzy potwierdzają, że wnętrze VW ID.3 jest obszerne jak na swoją klasę i przypomina bardziej Passata (segment D) niż Golfa (segment C). Rozstaw osi faktycznie jest o zaledwie 2 centymetry mniejszy niż w Passacie.

> Volkswagen ID.3: wymiary, dane techniczne, cena i wszystko to, co wiemy po premierze

Stosowane w Europie wytyczne, za pomocą których przypisujemy auta do klas, opierają się głównie na wymiarach samochodów. W Stanach Zjednoczonych natomiast pod uwagę bierze się także rozmiar wnętrza. Producenci od kilku lat zastrzegają, że napędy elektryczne, to mniej miejsca poświęconego na silniki i więcej przestrzeni dla człowieka.

Czyżby zatem VW ID.3 miał wywrócić klasyfikację do góry nogami?

Opublikowane na portalu Reddit zdjęcie ukazuje Volkswagena ID.3 i Teslę Model 3 stojące obok siebie na stacji ładowania. Niemiecki samochód jest trochę wyższy i krótszy, Tesla sprawia wrażenie niższej, cofniętej i dłuższej. Gdyby jednak wziąć pod uwagę sumę (iloczyn) wymiarów, w tym rozmiar wnętrza, mogłoby się okazać, że samochody są do siebie całkiem podobne (źródło (c) NyashaT):

Oczywiście „mogłoby” nie oznacza, że tak faktycznie się okaże – zdjęcie może okłamywać nasze oczy. Oficjalne wymiary VW ID.3 i Tesli Model 3 wskazują bowiem solidną przewagę Tesli w długości oraz rozstawie osi:

  • [wymiar: VW ID.3 vs Tesla]
  • długość: 4,261 metra vs 4,69 metra,
  • rozstaw osi: 2,765 metra vs 2,88 metra,
  • wysokość: 1,552 metra vs 1,44 metra.

Użytkownik Reddita, który wykonał tę fotografię, twierdzi, że podłączony do ładowarki VW ID.3 uzupełniał energię z mocą 100 kW oraz że w pobliżu znajdował się też VW ID.4 [Crozz].

> Volkswagen ID.3 1st opóźniony w Danii do sierpnia 2020. Są też inne kiepskie wieści

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 14 głosów Średnia: 4.2]