Podczas spotkania z udziałowcami Elon Musk zdradził kilka dat dotyczących premier samochodów na rynku. Prezes Tesli stanowczo wycofał się ze stanowiska, że elektryczny ciągnik siodłowy, Tesla Semi, trafi na rynek pod koniec lata 2019 roku. Pojazd spóźni się o ponad 12 miesięcy. Wcześniej do sprzedaży trafi Model Y.

Kolejność: Tesla Model Y -> Tesla Pickup / Truck / Model P -> Tesla Semi?

Firma chciałaby rozpocząć produkcję Tesla Semi „pod koniec” roku 2020. To oznacza, że do pierwszych odbiorców ciągnik siodłowy nie trafi przed 2021 rokiem – a więc 1-2 lata później niż pierwotnie planowano. Tesla nie chce rozwijać linii montażowych zanim nie będzie miała dostępu do większej liczby ogniw Li-ion.

Wcześniej ma się rozpocząć wytwarzanie Tesli Model Y, czyli crossovera na bazie Modelu 3. Musk planował start produkcji jesienią 2020 roku, jednak wewnętrzny harmonogram – jak zdradził prezes – jest nieco bardziej agresywny. Samochód ma powstawać w Fremont. Dodajmy, że według oficjalnego konfiguratora dostępnego na stronie tesla.com, Model Y ma być dostępny w Stanach Zjednoczonych pod koniec 2020 roku, a w Europie w 2021 roku.

> Elon Musk obiecuje „niedługo” 640 kilometrów zasięgu w samochodzie. I pokazuje Teslę Roadster i Model Y

Ze slajdu pokazanego podczas zjazdu akcjonariuszy wynika, że między Modelem Y a Teslą Semi na rynku może pojawić się coś jeszcze: Tesla Truck / Pickup / Model P / „Cyberpunk Truck”. Samochód zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Pojawiły się też spekulacje, że takie ulokowanie samochodu może też oznaczać, że będzie on nosił nazwę „Tesla Model E” (Y…E…Semi) – czyli mamy kolejną nazwę do kolekcji, która… już była przy Modelu 3 (patrz: komentarze pod tym artykułem tekstem):

Nie podano żadnych terminów dotyczących Tesli Roadster. Podczas premiery auta w 2017 roku zapowiedziano rozpoczęcie dostaw w 2020, jednak niedawno Musk podkreślił, że Roadster nie jest dziś najważniejszym produktem:

> Tesla Roadster (2020)? Elon Musk: To deser, priorytety są inne

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]