Choć Czesi widzą już ceny Tesli w koronach, Polacy nadal muszą borykać się z euro. Niewykluczone jednak, że czas unijnej waluty w naszym konfiguratorze dobiega końca. Zgłosił się do nas jeden z Czytelników, u którego na stronie złożonego zamówienia właśnie pojawił się symbol złotówek. Jego Tesla została wyceniona na… „zł 59,100”.

Cena Tesla Model 3 z symbolem złotówki, ale wartość w… euro

Jeśli wejdziemy do oficjalnego konfiguratora Tesli z polską flagą (patrz TUTAJ), zauważymy, że nadal jest on po angielsku, a ceny podawane są w euro.

Jednak nasz Czytelnik, który już złożył zamówienie na samochód, ma cenę z symbolem polskiej waluty „zł”. Żeby było zabawniej, wyświetlana kwota nadal jest w… euro, czyli nie została jeszcze przeliczona na złotówki – to 59 100 złotych, a właściwie „zł 59,100”, czyli 59,1 złotego 😉

Cena Tesli Model 3 widoczna w zamówieniu naszego Czytelnika. Symbol waluty jest nasz, kwota – jeszcze w euro. Dla potrzeb prezentacji wycięliśmy z obrazka białe przestrzenie, w rzeczywistości elementy są nieco bardziej rozstrzelone w pionie

Jego samochód to widoczna na ekranie niebieska Tesla Model 3 z czasem dostawy wyznaczonym na początek roku 2020. Dokładnie ten sam czas dostawy widnieje w czeskim konfiguratorze, co sugeruje, że do tego „początku roku 2020” powinniśmy doczekać się w najlepszym razie polskiego salonu (showroomu) Tesli. W najgorszym razie będzie to co najmniej możliwość zamawiania samochodu w złotówkach i odbierania go gdzieś na terenie naszego kraju.

> CZECHY. Vyberte svůj vůz, czyli showroom i konfigurator Tesli dla Czechów, ceny samochodów w koronach

Najtańsza Tesla Model 3 Standard Range Plus oferuje dziś 386 kilometrów zasięgu realnego w trybie mieszanym (409 km WLTP) dzięki baterii o pojemności użytecznej 50 kWh (całkowita: ~54,5 kWh). Bazowa cena samochodu przeliczana z euro i uwzględniająca polski VAT wynosi równowartość niecałych 220 tysięcy złotych.

Warianty z zasięgiem pod 500 kilometrów rozpoczynają się od równowartości około 260 tysięcy złotych:

> Aktualne ceny Tesli w Polsce [sierpień 2019]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 13 głosów Średnia: 2.3]