Na autostrady wróciła zamaskowana Skoda Superb. Samochód wygląda jak wersja nowego modelu, który zadebiutował w 2016 roku. InsideEVs spekuluje, że mogą być to testy Skody w systemami autonomicznej jazdy lub nawet wersji Skoda Superb plug-in hybrid.

Hybrydowa Skoda Superb plug-in – kiedy premiera?

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią Skody, Superb plug-in ma zadebiutować w 2019 roku. Będzie to jeszcze model zbudowany na starej, „spalinowej” platformie MQB. Rok później, w 2020 roku, na rynku ma się pojawić całkowicie elektryczny SUV Skody – Skoda Vision E lub po prostu Skoda E (słowo „Vision” używane jest dla modeli koncepcyjnych).

> Elektryczna Skoda Vision E – europejska premiera na Salonie w Frankfurcie 2017

Co zaskakujące, na drogach pojawiły się aż dwa zamaskowane auta. Jeden w wyższej, drugi w niższej (tańszej) wersji. Obydwa nie różnią się od modelu sprzed roku, natomiast w obydwu na dachu pojawiła się dodatkowa kamera.

Skoda Superb PHEV na bazie VW Passata GTE?

InsideEVs spekuluje, że mogą być to testy wersji autonomicznej (autonomiczność 3. lub 4. poziomu) albo nawet hybrydy plug-in. Hybryda plug-in Skody Superb miałaby bazować na VW Passacie GTE, czyli byłaby wyposażona w silnik spalinowy turbo TSI o pojemności 1.4 litra oraz silnik elektryczny o mocy 114 koni mechanicznych.

Łączna moc obu silników to 215 koni mechanicznych.

> Jakie gniazdka mają samochody elektryczne? Jakie są typy wtyczek w autach elektrycznych? [OBJAŚNIAMY]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochody elektryczne na Facebooku – POLUB NAS:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 15 głosów Średnia: 4.2]