Elektryczna Skoda Vision E będzie miała swoją europejską premierę na 67. Salonie Samochodowym w Frankfurcie. Auto będzie miało silniki o łącznej mocy 306 koni mechanicznych i do 368 kilometrów zasięgu – tak przynajmniej obiecuje Skoda.

Skoda Vision E w Frankfurcie

Elektryczny SUV-coupe Skody został po raz pierwszy zaprezentowany na salonie w Szanghaju, w kwietniu 2017 roku. Europejska premiera Vision E odbędzie się na Salonie Samochodowym w Frankfurcie, który będzie się odbywał od 12 do 24 września 2017 r.

Według pierwszych informacji, Vision E ma kosztować nie mniej niż 40 tysięcy euro, czyli co najmniej 145 tysięcy złotych. Podawany przez producenta zasięg 500-600 kilometrów NEDC oznacza po uśrednieniu około 368 kilometrów zasięgu według bliższej życiu procedury EPA.

Jeśli Skoda Vision E (2020) rzeczywiście będzie miała 368 kilometrów zasięgu, to śmiało będzie mogła konkurować z produkowanymi dziś samochodami Tesla (c) www.elektrowoz.pl

SUV-coupe będzie miał napęd na obie osie i dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 306 koni mechanicznych. Prędkość maksymalna ma wynieść 180 kilometrów na godzinę.

> Salon Frankfurt 2017: BMW pokaże BMW i3S i… elektryczne BMW 4 Gran Coupe?!

Wnętrze ma być przeprojektowane na styl Tesli: z minimalną liczbą przycisków i pokręteł. Uwagę zwraca panel HUD, który znajduje się tuż przed przednią szybą:

Wnętrze Skoda Vision E (wizja artystyczna) (c) SkodaDesign

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]