Opel opublikował na oficjalnym koncie na Twitterze spis wszystkich samochodów elektrycznych, które zadebiutują na rynku w ciągu najbliższych dwóch lat. Wśród modeli pojawia się eCorsa [nazwa robocza], Vivaro, Mokka i Zafira Life, czyli Vivaro w wersji osobowej.

Opel: elektryczny / zelektryfikowany model samochodu w każdym rokującym segmencie

Elektryfikację w Oplu rozpocznie Grandland X, hybryda plug-in, crossover klasy C-SUV – a więc wielkości Toyoty RAV4 czy Kia e-Niro. Zapowiadany już od 2017 roku samochód trafi do sprzedaży w tym, 2019 roku.

Pierwszym samochodem czysto elektrycznym będzie Opel Corsa-e / e-Corsa / eCorsa [nazwy spodziewane], czyli po prostu elektryczny Opel Corsa. Auto segmentu B – a więc konkurent Renault Zoe – będzie można zamawiać od 2019 roku. Nie wiadomo, czy od razu ruszą dostawy. Spodziewamy się, że pierwsze samochody pojawią się u nowych właścicieli dopiero w 2020 roku, żeby obniżyć emisję u producenta. Na podobny ruch zdecydował się Volkswagen z ID. Neo (premiera przesunięta z 2019 na 2020 roku).

> Oto nowy Opel Corsa F (2019). Albo elektryczna e-Corsa / Corsa-e (2020)

W 2020 roku na rynku zadebiutuje dostawczy elektryczny Opel Vivaro, ale znacznie ciekawsza jest jeszcze jedna zapowiedź, o której dotychczas było cicho. Otóż w tym samym czasie ma się rozpocząć produkcja elektrycznego Opla Mokki, czyli crossovera segmentu B-SUV. Można się spodziewać, że auto będzie powstawało na tej samej platformie, co elektryczna Corsa i zapowiadany od pewnego czasu DS 3 Crossback E-Tense – czyli platformie e-CMP. To oznacza 250-350 kilometrów zasięgu na baterii o pojemności około 40-60 kWh [spekulacje].

Ostatnim wymienionym w zapowiedzi samochodem jest elektryczny Opel Zafira Life, czyli osobowa wersja dostawczego Vivaro. Auto ma się pojawić na rynku w 2021 roku. Jego dane techniczne nie są na razie znane.

A oto oryginalna zapowiedź producenta, która w innych mediach chyba przeszła bez echa (źródło):

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]