Dobiegają końca prace nad nową generacją Opla Corsy. Samochód zadebiutuje w roku 2019 jako wersja spalinowa oraz rok później jako wariant czysto elektryczny: Opel Corsa-e lub e-Corsa. Auto powstanie na platformie e-CMP, będzie wykorzystywać baterię o pojemności 50 kWh, a zamówienia na nie mają być przyjmowane od czerwca 2019 roku.

Nowy Opel e-Corsa / Corsa-e*), czyli pierwszy własny elektryk Opla

*) nazwy nieoficjalne

Nowy Opel e-Corsa powstanie na nowej platformie e-CMP i ma być pierwszym elektrykiem Opla rozwijanym samodzielnie już pod skrzydłami Grupy PSA. Do końca 2020 roku niemiecki producent chce mieć w ofercie Amperę-e, elektryczną Corsę oraz jeszcze dwa inne auta czysto elektryczne.

> Lexus / Toyota = „samoładująca się hybryda”, czyli genialny marketing wywołuje aferę

Jednak samochody na baterie mają być oferowane przede wszystkim osobom zainteresowanym poruszaniem się na niewielkie odległości. Kierowcy, którzy muszą korzystać z dróg szybkiego ruchu, powinni – według Opla – wybrać raczej Grandlanda X PHEV, a w przyszłości Opla na wodór.

Elektryfikacja samochodów Opla. Opel Corsa BEV (e-Corsa), czyli samochód czysto elektryczny, projektowany jest do ruchu miejskiego. Osoby potrzebujące większych zasięgów powinny zdecydować się na Grandlanda X PHEV, czyli hybrydę plug-in. Co ciekawe, w przyszłości linia hybryd plug-in ma zostać zastąpiona przez samochody zasilane wodorem, FCEV (c) Opel

Sam Opel Corsa-e / e-Corsa ma dysponować baterią o pojemności 50 kWh, która powinna zaoferować realnie około 300 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu (NEDC = 450 km). Pięciodrzwiowe auto zostanie wyposażone w silnik elektryczny o mocy 116 KM (85 kW) i ma… epatować Oplem, czyli posiadać charakterystyczne kształty świateł, atrapy chłodnicy oraz wnętrza (nazwa marketingowa: Opel Visor).

Elektryczny Opel GT X to przykład wdrożenia symboliki Opel Vizor. Samochód ma charakterystyczne ostre światła z przodu i z tyłu oraz pięciokątną atrapę chłodnicy. Ten ostatni kształt będzie widoczny także na desce rozdzielczej oraz kierownicy (c) Opel

Wnętrze Opla GTX zwiastuje, jak może wyglądać elektryczny Opel Corsa. Ma być minimalistycznie i nowocześnie (c) Opel

Przyjmowanie zamówień na samochód powinno się rozpocząć w połowie 2019 roku. Mniej więcej w tym samym czasie na rynku zadebiutuje spalinowy Opel Corsa (2019) nowej generacji. Ze względu na niewielką ilość miejsca raczej nie pojawi się on jako hybryda plug-in, ale niewykluczony jest wariant uproszczonej hybrydy (mild-hybrid) z 48-woltową instalacją, silnikiem elektrycznym Punch Powertrain i przekładnią Hybrid DT2.

Hybryda plug-in Opel Grandland X pojawi się na rynku pod koniec 2019 roku, a nowy Opel Astra dopiero w 2022 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.5]