Początek września 2018 roku przynosi gorące wieści dla całej branży. Już dziś, we wtorek, 4 września 2018 roku, odbędzie się oficjalna premiera elektrycznego Mercedesa EQC. Ale to nie wszystko. W Brukseli właśnie wystartowała produkcja elektrycznego Audi e-tron, a BMW uruchomiło mechanizm zapisów na elektryczne BMW iX3!

Wrzesień 2018 – miesiąc, który zapamiętamy

Ruszyła produkcja Audi e-tron

Wrzesień zapisze się złotymi zgłoskami w historii elektromobilności. Wczoraj, 3 września 2018 roku, Audi poinformowało, że w Brukseli ruszyła produkcja elektrycznego Audi e-tron. Ten nowoczesny SUV stanie do walki z Tesla Model X, ale też z produktami konkurencji.

Audi samodzielnie wytwarza silniki i baterie do swoich samochodów. Bateria Audi e-tron ma 95 kWh pojemności, a auto obsługuje ładowanie z mocą 150 kW (złącze: CCS Combo 2), co na dziś jest rekordem. Ogniwa pochodzą od LG Chem i będą produkowane w fabryce pod Wrocławiem. Trafią one też do Porsche i Volkswagena:

> Ogniwa / baterie do elektrycznych Volkswagenów I.D. będą pochodziły z Polski

BMW przyjmuje zamówienia na elektryczne BMW iX3

BMW wyraźnie nie chciało zostać jedynym niemieckim producentem segmentu premium, który nie ma w bieżącej ofercie elektrycznego SUV-a. Choć iX3 trafi do sprzedaży dopiero w 2020 roku, firma już dziś rozpoczęła w Norwegii przyjmowanie zamówień na samochód (źródło). Aby uzyskać miejsce w kolejce, należy wpłacić równowartość 6,6 tysiąca złotych (15 tysięcy koron norweskich):

Cena BMW iX3 nie jest znana, szczegółowe parametry techniczne również zostaną ujawnione w późniejszym terminie: dziś wiadomo, że auto będzie miało baterię o pojemności co najmniej 70 kWh, osiągnie maksymalną moc wynoszącą „ponad 272 KM (200 kW)” i zaoferuje „więcej niż 400 kilometrów zasięgu według procedury WLTP”.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.3]