Na oficjalnym koncie Glaeserne Manufaktur – szklanej fabryki Volkswagena w Dreźnie, w której produkowany jest m.in. e-Golf – podano informację, że samochody elektryczne VW I.D. będą posiadały ogniwa baterii pochodzące z Polski. Chodzi o produkty LG Chem, które powstaną w fabryce pod Wrocławiem.

LG Chem zaspokoi potrzeby Porsche, Audi i Volkswagena

Zgodnie z dotychczasowymi komunikatami, LG Chem zdecydowało się na uruchomienie fabryki ogniw (baterii) pod Wrocławiem, żeby zaspokoić potrzeby Porsche i Audi. Obie marki należą co prawda do koncernu Volkswagena, ale ta nazwa nie pojawiała się dotychczas w kontekście koreańskich produktów z polskiej fabryki. Aż do teraz.

Na oficjalnym koncie Glaeserne Manufaktur poinformowano, że ogniwa baterii w samochodach z rodziny VW I.D., będą pochodził z polskiej fabryki LG Chem. Pierwszym przedstawicielem linii I.D. będzie VW I.D. hatchback zwany niekiedy nieoficjalnie VW I.D. Neo / VW Neo:

Auto będzie następcą elektrycznego VW e-Golfa widocznego na zdjęciu na górze. W odróżnieniu od swojego starszego brata, zostanie wyposażone w płaską baterię w podłodze oraz napęd na tylną oś. Jego produkcja ma wystartować już w 2019 roku.

Warto również dodać, że w Polsce produkowany będzie opisywany przez nas niedawno elektryczny dostawczak VW e-Crafter. Samochód zjedzie z taśmy produkcyjnej we Wrześni.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]