A to dopiero. Kiedy wczoraj usłyszeliśmy od Czytelnika, że dealer przekazał mu, że produkcja Skody CitigoE iV została wstrzymana, uznaliśmy to informację niewiarygodną. Tymczasem dziś z polskiej strony Skody faktycznie znikł konfigurator modelu. Nie ma też cennika.

Skoda CitigoE iV w Polsce – co się może dziać?

Odezwał się do nas wczoraj jeden z Czytelników, który ma rezerwację na Skodę CitigoE iV. Auto najpierw miało być do odbioru w lutym lub marcu, później zostało przesunięte na maj. Teraz usłyszał, że produkcja modelu została wstrzymana. Zadano mu nawet pytanie, czy w związku z tym nadal jest zainteresowany zakupem (!).

Gdy potwierdził, zadeklarowano mu wpisanie jego samochodu na listę priorytetową. Ponoć zrealizowano tylko pierwsze zamówienia, a pozostałe zostały zawieszone ze względu na wstrzymanie wytwarzania auta.

Kiedy to usłyszeliśmy, uznaliśmy, że to dziwne wieści, być może „ściema”, która ma zmotywować klientów do zakupu, gdy posypał się temat dopłat do aut elektrycznych w Polsce. Bo ludzie nie lubią czuć, że coś sprzątnięto im sprzed nosa, nawet jeśli koszty idą w górę (patrz: zakład/aukcja o dolara).

> Dopłaty? Mają szansę ruszyć na przełomie I i II kw. 2020. Dobrodzieje z Ministerstwa Klimatu dają nadzieję

Tymczasem dziś z polskiej strony Skody znikł konfigurator modelu CitigoE iV. Auto widnieje jako podstrona, jest też przycisk do konfiguratora (TEN LINK), ale prowadzi on donikąd, to jest do strony, na której wśród modeli nie widać CitigoE iV.

Hybrydowa Skoda Superb iV nadal jest dostępna.

Winny Seat Mii Electric i VW e-Up?

Jeśli potwierdzi się informacja, że wstrzymano (ograniczono?) produkcję samochodu, prawdopodobnie będzie to „wina” Seata Mii Electric oraz Volkswagena e-Upa. Sprzedaż Seata na wielu rynkach miała ruszyć dopiero wiosną 2020 roku – to za chwilę! – z kolei klienci zainteresowani nowym e-Upem słyszeli o czasie oczekiwania na auto wynoszącym około 7 miesięcy.

> Audi wstrzymuje produkcję e-trona. Nieoficjalnie: brakuje ogniw

I to wszystko zaczyna do siebie pasować…

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: jutro, 28 lutego, spróbujemy potwierdzić tę informację w polskim oddziale Skody.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4]