Emil Senkel, miłośnik Tesli, przygotował rendering z wizualizacją Gigafactory 4, czyli fabryki Tesli, która powstaje pod Berlinem. Dzięki wkomponowaniu jej w aktualne zdjęcie satelitarne widzimy, jak mogłaby wyglądać całość po ukończeniu prac budowlanych – wliczając w to drogi i tory kolejowe.

Inauguracja budowy Gigafactory 4 jeszcze w tym miesiącu. Ma być Elon Musk

Na wizualizacji 17-latka pojawiła się fabryka z panelami słonecznymi na dachu, zbiornik przeciwpożarowy, parking dla pracowników oraz oczywiście drogi i tory kolejowe otaczające i wcinające się w teren (źródło).

Fabryka Tesli pod Berlinem staje się pewnym symbolem tego, co zachodzi właśnie w Niemczech. Otóż nasi zachodni sąsiedzi zaczynają dostrzegać, że Musk i Tesla prą do celu z niebywałą determinacją. Erik Stohn, szef Socjaldemokratów w Brandenburgii, mówi wprost, że chciałby, by efekt Tesli rozlał się na cały kraj (źródło).

Stohn zauważył, że firmie udało się oczyścić ponad 90 hektarów lasu z drzew w mniej niż dwa tygodnie. Musiało się udać, bo gdyby nie pozbyto się drzew do marca, prace należałoby wstrzymać aż do jesieni.

Przykłady tej determinacji było widać w Tesli wielokrotnie. Choćby wtedy, gdy uruchamiano tymczasową linię montażową Modelu 3 w hangarze-namiocie albo gdy wynajęto 6 samolotów, to błyskawicznego transportu linii produkcyjnej z Niemiec do Stanów Zjednoczonych:

> Tesla wykorzystała 6 samolotów, by przetransportować roboty z Europy do Stanów

Budowa Tesla Gigafactory 4 ma ruszyć jeszcze w marcu 2020 roku, a jej start ogłosi sam szef Tesli, Elon Musk. W 2021 roku z linii produkcyjnych powinny zjeżdżać pierwsze Modele Y.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.2]