Według agencji Reuters, Tesla przetransportowała z Europy do Stanów Zjednoczonych całą armię robotów przemysłowych. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że wykorzystano w tym celu transport lotniczy, który jest błyskawiczny, ale dziesiątki razy droższy niż transport morski.

Roboty Tesli już w Stanach

Automaty mają przyspieszyć produkcję baterii do Modelu 3. Jak informuje Reuters, w tej branży mało kto decyduje się transport lotniczy, tymczasem Tesla „robi wszystko w olbrzymim pośpiechu, a koszty nie grają roli”. Z Europy do USA miało przelecieć łącznie sześć samolotów.

> Samochód autonomiczno-elektryczny Apple na bazie… VW Transportera

Jeśli to prawda, mamy do czynienia z kolejnym dowodem, jak mocno zdeterminowany jest Elon Musk, żeby przyspieszyć produkcję Modelu 3 oraz wyprowadzić Teslę na finansową prostą. Niemieccy konstruktorzy z firmy Grohmann już dziś przeprojektowują linię produkcyjną baterii w Gigafactory w Nevadzie.

Reuters utrzymuje, że mamy do czynienia z tą samą linią, o której prezes Tesli opowiadał podczas zamknięcia IV kwartału 2017 roku. Wtedy jednak padła deklaracja, że zostanie ona przetransportowana z Europy na pokładzie statku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]