Jak donosi New York Times, Apple wprowadzi niedługo na drogi pojazdy autonomiczne. Nie będą to jednak samodzielne konstrukcje producenta iPhone’ów. Auta mają powstać we współpracy z Volkswagenem na bazie Transportera T6.

Samochód Apple – co wiemy

W całym tym elektryczno-autonomicznym wyścigu, Apple wydawało się nieco zagubione. Wkrótce jednak może się to zmienić. Firma z Cupertino współpracuje rzekomo z Volkswagenem, żeby wprowadzić na rynek pojazd autonomiczny.

> Jakie dźwięki wydaje nowy Nissan Leaf podczas jazdy w tył i w przód [NOCNE wideo 360 stopni]

Samochód Apple+VW ma zostać zaprojektowany przy współpracy z firmą Italdesign – nie będzie to więc typowy VW Transporter (na zdjęciu). Przeprojektowane zostanie wnętrze kabiny, modyfikacji ulegnie między innymi kokpit oraz siedzenia. Samochód ma zostać też skonwertowany z wersji spalinowej na elektryczną.

Vany Apple na początku będą kursowały między kampusami firmy w Dolinie Krzemowej. Choć autonomiczne, ma nimi podróżować też operator nadzorujący jazdę.

Volkswagen nie jest pierwszym partnerem, z którym producent iPhone’ów usiłuje stworzyć swój własny pojazd. Wcześniej testowano już alians z BMW, Nissanem, BYD i McLarenem.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 3]