Na stronach Renault właśnie pojawiła się polska cena Renault Zoe ZE 50. Choć wygląda na to, że prace jeszcze trwają (brak miniaturki), wszystko wskazuje na to, że ceny Renault Zoe (2020) będą startowały od 135 900 złotych. To niezbyt tanio jak na samochód segmentu B, ale znacząco taniej niż się spodziewaliśmy.

Ceny Renault Zoe 52 kWh a koszty zakupu poprzednich wersji

Przypomnijmy: Renault Zoe to samochód segmentu B, więc konkurujący bezpośrednio z Oplem Corsa-e czy Peugeotem e-208. Auto jest o segment większe od VW e-Up i o segment mniejsze od Nissana Leafa, Hyundaia Ioniq Electric czy VW ID.3. Samochód wyposażony jest w silnik R135 o mocy 100 kW (135 KM), baterię o pojemności użytecznej 52 kWh i zaoferuje nam około 330-340 kilometrów zasięgu realnego w trybie mieszanym przy dobrej pogodzie.

> Nowy Renault Zoe: recenzja Nylanda [YouTube]

Samochód właśnie pojawił się na stronie – jeszcze bez miniaturki – i wygląda na to, że będzie startował od 135 900 złotych. To o kilka tysięcy złotych mniej niż wynikało z naszych kalkulacji na podstawie rynku norweskiego i kilkanaście w porównaniu do rynku niemieckiego (ale tam mieliśmy do czynienia z droższymi pakietami na start)!

Zupełnie nowy model otrzymujemy w cenie najsłabszego wariantu poprzedniej generacji. Jeszcze niedawno Renault Zoe ZE 40 R90 widniał w cenniku z kwotą startującą od 133 900 złotych – ale tam otrzymywaliśmy silnik o mocy 68 kW (92 KM) i baterię o pojemności 41 kWh (czerwona linia). Czyli teraz za zaledwie 2 tysiące złotych więcej dostaniemy o 47 procent wyższą moc i o 27 procent pojemniejszą baterię!

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [sierpień 2019]

Można by rzec, że to normalne przy zmianie generacji, ale dotychczas Renault wprowadzał nowe modele ze sporym narzutem. Na przykład wariant ZE 40 z mocniejszym silnikiem R110 i tą samą baterią 41 kWh (fioletowa linia) wyceniany był od zawsze na ponad 10 tysięcy więcej niż wersja podstawowa:

Ceny samochodów elektrycznych Renault. Linia przerywana przy Renault Zoe ZE 50 to prognozy na podstawie innych rynków kontra rzeczywistość w październiku 2019. Pozostałe dane to oficjalne wartości cennikowe „od” (c) www.elektrowoz.pl, dane: Renault Polska

Co to oznacza? Ano to, że o ile do niedawna zakupy rozpoczynały się przy 140 tysiącach złotych, to teraz do tej kwoty mamy już całkiem pokaźną gamę elektryków, w tym także segment premium, czyli Mini Coopera SE:

> Ruszył konfigurator Mini Electric / Mini Cooper SE. Cena od 139 200 zł, dostawy od kwietnia 2020

Jeśli zatem starsze wersje Renault Zoe ZE 40 R90 i R110 zostaną w ofercie, możemy się spodziewać, że zostaną dość konkretnie przecenione. Spodziewamy się kwot oscylujących w przedziale 115-125 tysięcy złotych, czyli poniżej progu dopłat do samochodów elektrycznych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]